Первомайськ разом з усією країною масштабно відсвяткував День вишиванки

Первомайськ разом з усією країною масштабно відсвяткував День вишиванки

16 травня 2019 року Первомайськ разом з усією країною масштабно відсвяткував День вишиванки. Цього дня в місті відбулись дві події – презентація унікального міського проекту «Сорочку мати вишила мені» та грандіозний флешмоб, під час якого первомайська молодь вдягнена в українські вишиванки пройшла урочистою ходою вулицею Т.Шевченка та барвистою колоною ступила на центральну площу.

Підготовка до відзначення свята розпочалася ще у вересні 2018 року. Управління освіти Первомайської міської ради разом з народною майстринею України, головою Миколаївського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Жанною Семененко-Руських започаткували міський проект «Сорочку мати вишила мені». Основна мета проекту – це збереження української національної традиції виготовлення матір’ю вишиванки-оберегу своїй дитині та популяризація мистецтва вишивки серед сучасних первомайців.

В Україні вишивати вміли в усіх регіонах. Кожна область, інколи навіть село, володіли своїми унікальними техніками вишивання. Для українця вишивка – це символ, який зберігає його коріння, ідентичність, це душа нашого народу. У вишивці зашифровано наш генетичний код. Тому кожна з вісімнадцяти учасниць проекту перед початком роботи вивчила свій родовід і вибрала техніку вишивки з того регіону, з якого проростають коріння її предків.

Під час проекту було створено 23 роботи: 10 жіночих сорочок та 13 чоловічих. Використано 39,8 метрів тканини, 205 мотків ниток «муліне», що складає 9840м (близько 10км!). Використано 17 технік вишивки, застосовано композиційні елементи та колористика української, чеської, польської, болгарської, молдовської вишивки.

Свято вишиванки, що об’єднало городян, пройшло масштабно та яскраво, вийшло неординарне та пронизане любов’ю до рідної землі, до традицій предків. І, як заведено на святі, всі присутні на площі отримали у подарунок – чудовий настрій та різнобарвні враження.