Первомайці відзначили День захисника України, День Українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці

Первомайці відзначили День захисника України, День Українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці

14 жовтня 2019 року первомайці відзначили День захисника України, День Українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці. З нагоди свят, на площі Тараса Григоровича Шевченка відбувся урочистий захід «Дякуємо Вам за мир і спокій у моєму домі».

На початку урочистостей міський голова Л.Дромашко привітала військовослужбовців, членів їх сімей та всіх городян зі святами, подякувала захисникам за відданість Україні і її народу, та побажала всім миру, добра, міцного здоров’я, радості, любові, сімейного затишку та тепла! За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, вагомий внесок у зміцнення оборони України, особистий приклад зразкового служіння народу України та з нагоди Дня захисника України міський голова вручила почесні грамоти виконавчого комітету міської ради та подарунки кращим військовослужбовцям частин, що дислокуються на території міста. До привітань приєднався також т.в.о. військового комісара Первомайського об’єднаного міського військового комісаріату, майор В.Рожновський.

Під час урочистостей, делегація у складі військових та посадовців виконавчого комітету міської ради поклали квіти до Стели у сквері Небесної Сотні, Вічного вогню в Меморіальному комплексі «Сквер Перемоги», до могил воїнів, загиблих під час виконання бойових завдань в зоні антитерористичної операції. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув, захищаючи Україну.

Традиційно, святкового дня, в рамках відзначення Дня захисника України, на центральній площі міста відбулось частування всіх охочих козацьким кулешем. Українську страву приготували в казані на відкритому вогнищі працівники управління соціального захисту міської ради та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Свято супроводжувалося спортивно-художньою програмою «І докажемо усім, що ми браття козацького роду!», під час якої спортивні клуби міста розважали глядачів показовими виступами спортсменів. Викладачі міської художньої школи провели конкурс дитячого патріотичного малюнку на асфальті «Захисники України», а вихованці художньої школи прикрашали маленьких мешканців міста патріотичним бодіартом.

Цього року в Первомайську вперше було проведено міський відкритий фестиваль військово-патріотичної та козацької пісні «Покрова». Присутні на площі мали чудову нагоду прослухати тематичні пісні у виконанні первомайських колективів художньої самодіяльності, окремих солістів та вокалістів. Ще одним приємним подарунком святкового дня для городян став виступ гостей з Миколаївської обласної філармонії – гурту «Вільні козаки».

Свято цього річ вдалося на славу та знайшло відгуки в серцях первомайців різних поколінь.