Поводження зі сміттям у місті Первомайську

Поводження зі сміттям у місті Первомайську

В місті Первомайську поступово впроваджується заміна старих моделей поводження зі сміттям на прогресивно нові цивілізовані системи поводження з відходами. Рішенням міської ради від 29 листопада 2018 року №5 затверджено Програму поводження з твердими побутовими відходами у місті Первомайськ на 2018-2021 роки (Програма). Одним з головних планових заходів Програми є впровадження проєкту будівництва нового полігону для захоронення ТПВ з системою збирання та утилізації біологічного газу, будівництво лінії сортування окремо зібраних відходів та створення сортувальних центрів. Впровадження роздільного збору ТПВ також одне із завдань Програми. Управлінням житлово-комунального господарства Первомайської міської ради у 2020 році укладено два договори на придбання євро контейнерів відкритого та закритого типу. В подальшому їх планується використовувати для роздільного збирання ТПВ. Підприємці нашого міста проявляють ініціативу у збиранні вторинної сировини: встановлюють сітки для збору пластикової тари, провадять діяльність з приймання макулатури, пластику, металобрухту.

В Україні вже є досвід з роздільного збору ТПВ: це міста - Буча, Київ, Кіровоград, Львів, Черкаси Миргород, Кременчук, Карлівка, Новосанжари. У Миколаївській області також триває впровадження системи роздільного збирання сміття. Всі школи Миколаєва повністю забезпечені контейнерами для роздільного збирання твердих побутових відходів, на черзі дитсадки та лікарні.

Досвід інших міст в реалізації подібних проєктів є цінний та переконує нас у тому, що привернути увагу населення міста Первомайська до проблеми роздільного збирання ТПВ найкраще через виховання і навчання підростаючого покоління, формування у нього екологічно доцільної поведінки через системи дошкільної, шкільної, позашкільної і вузівської освіти – починаючи з дитсадків, шкіл і закінчуючи вищими учбовими закладами.

Прагнення підвищити рівень екологічної свідомості дітей та молоді, а тим самим опосередковано і дорослого населення міста Первомайська, цілком закономірне, тому що необхідно покращити екологічну ситуацію та санітарний стан у місті, так як значна кількість сміття що продукується населенням, опиняється на вулицях, не те що сортується. Закликаємо створювати волонтерські групи з числа молоді, які б займалися агітаційною роботою серед населення міста, поширюючи листівки і пояснюючи принципи роздільного збирання ТПВ.

За повідомленням  управління ЖКГ міської ради