Позачергові сесії

Позачергові сесії

3 квітня 2017 року, за ініціативи міського голови, повинна була відбутись зустріч з підприємцями, які здійснюють торговельну діяльність на центральному ринку міста для вирішення проблемних питань, однак, разом з тим, представниками міської організації ВО «Свобода» до стін будівлі Первомайської міської ради запрошувались мешканці всього міста (листівки з запрошенням взяти участь в несанкціонованому мітингу розповсюджувались представниками вищевказаної політичної сили).

Перед початком зустрічі біля будівлі виконкому, виступила група депутатів міської ради, представників ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», частина депутатів від БПП «Солідарність», лідери громадської організації «Орлик Миколаївщини». Зустріч була підготовлена, оратори мали можливість використовувати звукову техніку, заздалегідь були привезені шини від автомобілів. Людям роздавались заготовлені плакати із написаним текстом, однак не всі їх хотіли брати. Промови лунали з критикою на адресу міської влади. Промовці підбурювали громаду до протестних дій.

З метою все ж таки провести заплановану зустріч, міський голова запросила всіх учасників акції до сесійної зали.

Міський голова, намагалась налагодити діалог та знайти компроміс для вирішення проблемних питань мирним шляхом. Проте організатори не йшли на компроміс, не давали міському голові можливості роз’яснити ситуацію що склалась, вимагаючи скликання позачергової сесії міської ради для розгляду питання про скасування рішення міської ради від 26.08.2016 року №16 «Про вилучення та надання земельної ділянки в оренду по вул. Гагаріна, 29» (Центральний ринок міста).

На вимогу депутатів представників ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», частини депутатів від БПП «Солідарність» після закінчення робочого дня міський голова прийняла рішення скликати позачергову 36 сесію міської ради, до порядку денного якої включити питання «Про скасування рішення міської ради від 26.08.2016 року №16 «Про вилучення та надання земельної ділянки в оренду по вул.Гагаріна, 29» (Центральний ринок міста).

Тим часом біля будівлі міськвиконкому з’явились автомобільні шини. А в автобусах неподалік перехожі помітили групи чоловіків спортивної статури.

Під час сесії депутатам не вистачило голосів на підтримку рішення щодо Центрального ринку. Проте депутатів від політичних сил ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», БПП «Солідарність» такий стан справ не влаштував і вони вимагали скликати ще одну сесію для повторного розгляду питання. Міський голова задовольнила їх вимогу та скликала 37 позачергову сесію, включивши до порядку денного те ж саме питання незважаючи на те, що розпорядження про скликання сесії не було зареєстроване та оприлюднене. Під час затвердження порядку денного позачергової сесії міської ради депутати М.Медведчук (ВО «Свобода») та В.Вовк (БПП «Солідарність») озвучили пропозицію, що була головною в їхніх виступах під час описаних подій, включити до порядку денного сесії питання про відставку виконавчого комітету міської ради, заступників міської ради та про відставку міського голови. Однак на підтримку даних питань знов не вистачило голосів депутатів міської ради. Не зважаючи на погрози блокування дверей врешті о 23.00 було вирішено скликати позачергову сесію з даного питання на 04.04.2017 року о 10.00.

Сесія міської ради 04.04.2017 року втретє розглядала питання «Про скасування рішення міської ради від 26.08.2016 року №16 «Про вилучення та надання земельної ділянки в оренду по вул. Гагаріна, 29», проте міська рада знов не прийняла дане рішення через нестачу голосів депутатів.