Прес-конференція головного лікаря КП «Первомайський міський Центр медико – санітарної допомоги»

Прес-конференція головного лікаря КП «Первомайський міський Центр медико – санітарної допомоги»

13 серпня 2018 року відбулася прес-конференція головного лікаря комунального підприємства «Первомайський міський Центр медико – санітарної допомоги» Первомайської міської ради Т.Оболенської для місцевих засобів масової інформації. Прес-конференція присвячувалась реформуванню галузі охорони здоров’я, а саме первинної ланки медичної галузі.

Як повідомила Тетяна Григорівна, реформа в нашому місті почалася з реорганізації медичних закладів. Таким чином, КЗ «ПМЦПМСД» з бюджетної установи на комунальне неприбуткове підприємство. Це обов’язкова умова, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. В середині травня поточного року комунальне підприємство «Первомайський міський центр первинної медико – санітарної допомоги» Первомайської міської ради зареєстровано в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб, а на початку червня ним укладено договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», до речі одним із перших в Миколаївській області.

Керівник підприємства також розповіла про стан укладання електронних декларацій жителів міста з сімейними лікарями. Завдяки зусиллям медичних працівників та активній позиції громадян, станом на 13 серпня 2018 року укладено 35000 діючих декларацій, що становить 54% від наявного числа жителів м. Первомайськ. Як свідчить статистика, найбільш активні щодо укладання Декларацій громадяни від 65 років та матері дітей від 5 місяців до 6 років (72%); потім діти та підлітки до 17 років (63%). Найменш активна молодь: від 18 до 39 років, що становить 42%. До речі, якщо пацієнтам виповнилося 18 років, вони повинні перепідписати Декларацію, оскільки мають право самі обирати лікаря.

Окремо було наголошено на тому, що ті пацієнти, які не укладуть Декларації з сімейними лікарями, не зможуть отримати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в тому числі які підпадають під програму «Доступні ліки», тощо. Заповнення електронної декларації займає від 5 до 15 хвилин та залежить від швидкості роботи електронної системи.

Т.Оболенська також звернула увагу громадян на те, що до кінця поточного року сімейні лікарі будуть обслуговувати всіх пацієнтів, а з 2019 року тільки тих, з якими підписали Декларацію, тобто, конкретний лікар буде отримувати кошти за ведення конкретного пацієнта.

Тетяна Григорівна також зупинилась на питаннях щодо: послуг, які надаються сімейними лікарями безкоштовно, державної програми «Доступні ліки, можливого підвищення заробітної плати медичного персоналу, тощо.

Головний лікар комунального підприємства «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Первомайської міської ради» закликала жителів міста, обрати лікаря та прийти і підписати Декларацію.