Прес-конференція щодо роз’яснення ситуації із захворювання населення на кір що склалася в місті

Прес-конференція щодо роз’яснення ситуації із захворювання населення на кір що склалася в місті

27 березня 2018 року в сесійній залі Первомайської міської ради відбулась прес-конференція для місцевих засобів масової інформації щодо роз’яснення ситуації із захворювання населення на кір що склалася в місті Первомайську.

В прес-конференції прийняли участь заступник міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях міської ради Н.Товста, головний лікар Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні О.Чекрижов, головний лікар КЗ «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Т.Оболенська, заступник головного лікаря по материнству та дитинству КЗ «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Л.Соловей, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень та моніторингу Первомайський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» В.Мороз, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій апарату виконавчого комітету міської ради М.Бабенчук.

Під час прес-конференції Н.Товста доповіла про епідеміологічну ситуацію із захворюваності на кір, що склалася на сьогоднішній день в місті. Розповіла про засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті міської ради, на якому було проаналізовано стан справ із означеного питання, окреслено заходи та прийнято рекомендації щодо запобігання розповсюдження хвороби.

О.Чекрижов нагадав, що кір – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Симптоми хвороби схожі з симптомами ГРВІ, а висип з’являється на четвертий - п`ятий день перебігу хвороби. Діти зазвичай переносять хворобу легше, ніж дорослі, тому при легкій формі захворювання, можливе лікування вдома, але хворий повинен бути ізольований від інших людей протягом мінімум чотирьох днів, після чого він стає вже не заразний.

Всі виступаючі були одностайні у висновках, що основним профілактичним засобом у боротьбі з даним захворюванням є вакцинація. І збільшення кількості хворих на кір сталося через низькі показники охоплення щепленням дітей внаслідок відмов батьків від вакцинації, відсутності свого часу вакцин та пропаганди в ЗМІ відмови від щеплення.

Т.Оболенська зазначила, що вакцинації від корі підлягають діти одного та шести років, повідомила, що на даний час вакцина від корі є в наявності і звернулася до батьків із закликом не ігнорувати щеплення.

В.Мороз зазначив, що кір – це сезонна хвороба і з настанням тепла, в квітні місяці очікується спад захворюваності та покращення епідеміологічної ситуації як в місті так і по Україні в цілому. А поки що, аби мінімізувати ризик інфікування, необхідно дотримуватись правил особистої та колективної гігієни, часто проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення, менше відвідувати місця масового скупчення людей, уникати контакту з хворими, якщо це неможливо – одягати медичну маску.