Презентація проєкту «Поліцейський офіцер громади»

Презентація проєкту «Поліцейський офіцер громади»

22 лютого 2021 року за участю Певомайського міського голови Олега Демченка, секретаря міської ради Михайла Медведчука відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань етики, регламенту, законності, запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів, міжнародного співробітництва, взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування, інформаційної і регуляторної політики та розвитку територій громади. Депутати, на чолі з Тимуром Глушком вивчали питання чергової сесії, пленарне засідання якої відбудеться 28 січня 2021 року.

Під час засідання постійної комісії міської ради заступник начальника Первомайського районного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Олександр Нетреба презентував присутнім проєкт «Поліцейський офіцер громади». Основна мета проєкту — забезпечити кожну об'єднану територіальну громаду України фаховим офіцером, який стане невіддільною її частиною.

Поліцейський офіцер громади — це офіцер Національної поліції України, який не тільки працюватиме в конкретному старостинському окрузі, але й житиме там. Він буде доступний для населення та надаватиме якісні поліцейські послуги: братиме активну участь в житті сільської або селищної громади; особисто налагодить контакт з кожним її мешканцем; проводитиме профілактичну роботу серед місцевого населення; допомагатиме вирішувати конфліктні ситуації; контролюватиме дотримання фізичними та юридичними особами правил та порядку зберігання і використання зброї; боротиметься з рейдерством і бракон'єрством; забезпечуватиме порядок та безпеку на території своєї громади, тощо.

Поліцейських офіцерів громади обиратиме комісія, до складу якої входитимуть як представники Національної поліції України, так і керівництво тієї громади, в якій офіцер житиме та працюватиме. Як наслідок, про свою роботу поліцейські офіцери звітуватимуть не лише перед керівництвом Національної поліції, а й перед головами своїх громад. Відзначається, що громада візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи.

Міський голова та присутні депутати ознайомилися з інформацією та запропонували презентувати даний проєкт депутам Первомайської міської ради на найближчому пленарному засіданні, яке відбудеться 28 січня.