Пройшла урочиста хода «І пам’ять поколінь єднає нас…» за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, членів громадських організацій: «Діти війни», товариства ветеранів Афганістану, військових пенсіонерів, військовослужбовців 40-ї окремої артилерійської б

Пройшла урочиста хода «І пам’ять поколінь єднає нас…» за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, членів громадських організацій: «Діти війни», товариства ветеранів Афганістану, військових пенсіонерів, військовослужбовців 40-ї окремої артилерійської б

9 травня 2016 року заходи розпочалися з ранкових поминальних панахид та заупокійних  богослужінь в храмах міста за загиблими героями, які полягли за незалежність Вітчизни.
 З 9.00 в Меморіальнийому комплексі «Сквер Перемоги» відбулася open-air акція з вшанування пам’яті загиблих «Пензлик миру». До уваги присутніх були представлені роботи вихованців дитячої художньої школи, вироби народних умільців, проходили змагання із шашок та шахів


 О 10.00 по вул. Тараса Шевченка та площі ім. Т.Г.Шевченка пройшла урочиста хода «І пам’ять поколінь єднає нас…» за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, членів громадських організацій: «Діти війни», товариства ветеранів Афганістану, військових пенсіонерів, військовослужбовців 40-ї окремої артилерійської бригади, волонтерів організації «Ніхто крім нас», учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Жителі міста, створивши живий коридор, вітали оплесками учасників ходи.


Продовжилося святкування в Меморіальному комплексі «Сквер Перемоги», де відбувся театралізований мітинг  «Встеляйтесь квітами дороги бійцяів, що мир несли в наш край».

Перед присутніми виступили: міський голова Людмила Дромашко, заступник голови міської ради ветеранів Анна Ярова, Преосвященніший єпископ Вознесенський та Первомайський Алексій. Священнослужителі місцевих храмів відслужили заупокійну літію за загиблими воїнами. Присутні вшанували світлу пам’ять солдат Другої світової хвилиною  мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.


Також відбулись урочисті церемонії покладання квітів до пам’ятних місць та могил  загиблих воїнів, розташованих на території міста. В церемоніях взяли участь: заступники міського голови, депутати міської ради, члени виконавчого комітету.


 Міський голова Людмила Дромашко взяла участь в заході, який відбувся на місці масового розстрілу євреїв. Перед присутніми також виступили депутати міської ради Володимир Вовк та Валерій Косовський, голова єврейської громади міста Михайло Шефкін. Равін Первомайська Іцхак Леві Перельштейн прочитав молитву, після чого присутні поклали квіти до мінори.


В цей час на площі ім. Т.Г.Шевченка відбулося пригощання жителів міста солдатською кашею. А в парку культури і відпочинку відбувся концерт вихованців дитячо-юнацького центру національного відродження під назвою «Не обміліє пам’яті ріка – в серцях нащадків буде вічно жити…».


 В концертному залі міського центру культури і дозвілля ім. Є.Зарницької на ветеранів та всіх бажаючих чекала концертна програма «Уклін живим, загиблим слава».
Вечірній блок заходів розпочали змагання з футболу на центральному стадіоні, показові виступи спортсменів та патріотичний концерт для жителів міста в парку культури і відпочинку.

О 21.00 в Меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» відбулася урочиста свічкова хода, покладання квітів, запалення вічного вогню «Перемога в серцях поколінь».
     Із словами щирої вдячності до визволителів та закликом не забувати подвиги ветеранів до присутніх звернулася міський голова Людмила Дромашко. Під час виступу Людмила Григорівна, зокрема, зазначила: «Час невблаганно летить вперед, йде в минуле дуже багато, але сторінки історії, які написані сльозами і кров’ю мільйонів,  повинні залишатися в наших серцях. Ця пам’ять через десятиліття об’єднуватиме різні покоління, робитиме нас непереможними перед обличчям будь-яких випробувань.


 Приклад ветеранів – це невичерпне джерело патріотизму, високий взірець для наслідування. Продовжуючи славні героїчні традиції старших поколінь, захисники України … стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів, для яких головним законом буття є і залишиться захист рідної землі. Нехай у серці кожного з нас живе священна пам’ять про мільйони безстрашних та незламних українців, про їх жертовність в ім’я свого народу та Батьківщини. Шануймо ветеранів, які сьогодні поруч з нами, адже вони – жива легенда».
 На завершення заходу учасники ходи поклали квіти та свічки до Вічного вогню.