Розпочато будівництво свердловини та водопровідної мережі по вул. Партизанської Іскри

Розпочато будівництво свердловини та водопровідної мережі по вул. Партизанської Іскри

Вулиця Партизанської іскри (Поронівка) відноситься до міста Первомайська, але знаходиться на землях Первомайського району на відстані два кілометри від останнього технологічного колодязю централізованого водопостачання. Тому централізоване водопостачання вулиці відсутнє і мешканці мікрорайону «Поронівка», вул. Партизанської Іскри, всього 140 сімей, які мешкають в приватних будинках, користуються привізною водою.

Питання забезпечення питною водою мешканців вул. Партизанської іскри розглядається декілька років.

Для здійснення централізованого водопостачання необхідно було б побудувати водопровідну мережу довжиною 5,5 кілометрів, діаметром, не менше 85 мм., та насосну станцію підкачування з резервуаром запасу води не менше 200 м3 біля пологового будинку по вул. Радянській. Для цього необхідні кошти в розмірі не менше ніж 5,0 млн. грн. в цінах станом на 01.11.2017 року, які в бюджеті міста Первомайська відсутні.

Тому, розглянутий більш дешевший варіант забезпечення водою: Необхідно пробурити одну артезіанську свердловину глибиною 100 - 120 метрів з дебетом води не менше 3-5 м3/год., обладнати свердловину насосом та водонапірною баштою об'ємом 15-30 м3 та збудувати вуличний водопровід загальною довжиною не менше ніж 0,3 км.

За ініціативи міського голови Л.Дромашко 7 липня 2015 року були проведені загальні збори мешканців будинків по вул. Партизанської Іскри.

Загальними зборами громадян було прийняте рішення про те, що будівництво вуличного водопроводу здійснюватиметься за рахунок коштів мешканців вул. Партизанської Іскри, а свердловина, башта, насосна станція будуватимуться за рахунок бюджетних коштів. В подальшому мешканці відмовилися від дольової участі в будівництві водопроводу.

В 2016 році бюджетом міста Первомайська виділені кошти на виготовлення робочого проекту та експертизи.

Для здійснення геологічних, геофізичних, топографічних вишукувань та розробки проектно-кошторисної документації Первомайською РДА виділена земельна ділянка, розроблений проект землеустрою, оскільки, земельна ділянка знаходиться за межами міста, на території Первомайського району.

Станом на 20.09.2016 року оформлена державна реєстрація речових прав на земельну ділянку і виконані геологічні, геофізичні, топографічні вишукування та розпочата розробка проектно-кошторисної документації.

Станом на 23 грудня 2016 року отриманий позитивний висновок державної будівельної експертизи за № 15-0699-16.

Згідно розробленої документації, кошторисна вартість будівництва складає 1362,088 тис. грн.

Бюджетом міста Первомайська на 2017 рік виділені кошти на будівництво свердловини та водопровідної мережі по вул. Партизанської іскри в сумі 1150,0 тис. грн.

Будівельні роботи розпочаті в жовтні місяці 2017 року.