Семінар-практикум керівників закладів дошкільної освіти

Семінар-практикум керівників закладів дошкільної освіти

1 березня 2018 року в дошкільному навчальному закладі яслах-садку центрі розвитку дитини відбувся семінар-практикум керівників закладів дошкільної освіти на тему «Використання технології фандрайзингу в управлінні закладом дошкільної освіти». Серед основних завдань заходу – спонукання керівників до професійного й особистісного самовдосконалення.

Навчання було поділене на три модулі: актуалізаційно-мотиваційний, навчально-інформаційний та когнітивно-діяльнісний, які окрім теоретичної частини містили змістовні практичні завдання та вправи. Таким чином кожен учасник семінару безпосередньо приймав участь в обговоренні запропонованої теми.

Цікавими та інформативними були виступи доповідачів. Так секретар Первомайської міської ради С.Бондарчук ознайомив керівників ДНЗ із практичними та теоретичними навичками співпраці з міжнародними донорами, а начальник управління освіти міської ради Г.Остапенко доповіла на тему «Фандрайзинг в контексті діяльності освітнього закладу: факти, досвід, можливості».

В якості експертів були запрошені керівник відокремленого підрозділу ГО «Агентство економічного розвитку» в місті Первомайськ О.Сабліна, голова Первомайської молодіжної громадської організації «Жіночий інформаційно-координаційний центр «Ольвія» О.Контантинова, голова Наглядової Ради ПрАТ «Санта Україна», член виконавчого комітету Первомайської міської ради О.Пастушок, керівник благодійного фонду «Паростки добра» А.Дегтярьов. «Експерти» прокоментували запропоновані освітянами проекти із залучення коштів, надали свої рекомендації та поради.

За результатом семінару в директорів ДНЗ, зокрема сформовано навички щодо управління фандрайзинговою діяльністю в закладі. Присутні вивчили методологічні та практичні аспекти фандрайзингу як управлінської інновації в сфері освіти, ознайомились із роллю фандрайзингу як засобу мобілізації фінансових та інших ресурсів для розвитку закладу.