Семінар «Бюджетний процес, участь громадськості та механізми забезпечення прозорості місцевої влади»

Семінар «Бюджетний процес, участь громадськості та механізми забезпечення прозорості місцевої влади»

13 листопада 2017 року в залі засідань виконавчого комітету Первомайської міської ради відбувся семінар «Бюджетний процес, участь громадськості та механізми забезпечення прозорості місцевої влади». Захід організовано відокремленим підрозділом ГО «Агентство економічного розвитку» в місті Первомайськ за підтримки платформи Київський Діалог/Kyiv Dialodue.

На семінарі були присутні міський голова Л.Дромашко, секретар міської ради С.Бондарчук, депутат обласної ради Є.Вовненко, депутат міської ради Л.Філіпішина, депутат Кінецьпільської сільської ради В.Рогузін, член виконавчого комітету Кінецьпільської сільської ради Т.Січкарь, представники громадських організацій, посадові особи органів місцевого самоврядування, студенти, жителі міста.

Експерт з місцевого самоврядування, магістр державного управління Ольга Омельчук, доступною мовою, у формі діалогу, провела навчання з бюджетного процесу, розповіла про основних учасників бюджетного процесу, ознайомила присутніх із загальнодержавними та місцевими податками та зборами, з видами бюджетів, бюджетним плануванням, етапами формування бюджету. Доповідач акцентувала увагу на участі депутатів місцевих рад в бюджетному процесі, в роботі з громадою, роботі в комісіях та в місцевих радах. Ознайомила з процедурами та технологіями складання бюджетів місцевих рад. Присутні детально, на прикладах, обговорили фінансову децентралізацію.

Зустріч була цікавою та пізнавальною, слухачі активно приймали участь в обговоренні питань.