Соціальна акція «16 днів проти насильства»

Соціальна акція «16 днів проти насильства»

Соціальна акція «16 днів проти насильства» - щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада і триватиме до 10 грудня включно. Головна мета кампанії – привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати суспільство у боротьбі з ним.

Питання про попередження насильства в сім’ї та надання допомоги постраждалим, в першу чергу жінкам і дітям, є одним з основних пріоритетів діяльності органів державної влади та громадськості. Важливим напрямом державної політики в цьому питанні є просвіта та формування у громадян стійкого неприйняття застосування примусу в будь-якій формі.

29 листопада 2019 року у місті Первомайську в рамках заходу громадська організація «ЖИТТЯ Є!», за участі мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, особам постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насилля і ветеранам/демобілізованим АТО/ООС, учасникам добровольчих батальйонів, вдовам/мамам/дітям учасникам АТО (яка фінансується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я») та Благодійного фонду «ЛАЙФ ЧЕЙНДЖЕР» провела вуличну просвітницьку акцію «16 днів проти насильства».

Під час проведення акції розповсюджувалися інформаційні друковані матеріали та браслети з символікою помаранчевого кольору як заклик до кожного, хто зіткнувся з насильством, не мовчати про свою проблему і не залишатися з нею наодинці.

Наслідки насильства в сім’ї – це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім’ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними. 11 січня поточного року набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство.

Подолання такого негативного явища можливе лише за умови об’єднання зусиль державних органів та установ, громадських організацій та кожного громадянина. Кожен з нас має сказати «Ні!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і дитині, і дорослому, і особі літнього віку. Пошана один до одного, взаєморозуміння, орієнтування на мирне рішення конфлікту можуть забезпечити благополуччя і згоду в сім’ї, а відповідно і добробут держави в цілому.

Якщо ви стали свідком вчинення домашнього насильства або жертвою у нашому місті, ви можете звернутись до таких установ:

102 — поліція;

3-33-10 - Первомайський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (вул Корабельна, 3);

4-25-57 - Управління у справах дітей виконавчого комітету Первомайської місь-кої ради(вул Грушевського, 3, каб. 315);

4-47-45 - Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Первомайської міської ради (вул.Грушевського, 3, каб. 2).