Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Соціально-профілактичні заходи «Школа відповідального батьківства»

Соціально-профілактичні заходи «Школа відповідального батьківства»

15 лютого 2018 року фахівцями із соціальної роботи Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках діяльності спеціалізованого формування «Школа відповідального батьківства» в Первомайському професійному промисловому ліцеї проведено соціально-профілактичні заходи на теми: «Здоровий спосіб життя», «Ранні статеві відносини», «Наставництво», «Патронат», «Сімейні форми виховання», «Вся правда про ВІЛ/СНІД», «Туберкульоз – страшна хвороба».

Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. Тому справедливі є слова: «Ваше здоров’я у ваших руках». Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя, ніж відводить собі. Якщо нам не стільки ж? Ілля Мечников стверджував: «Людина, яка померла раніше 150 років, вчинила над собою насильство».

І так ми, дійсно, чинимо над собою насильство щоденно. Люди давно переконалися, що на здоров’я впливає безліч чинників, і найголовніший з них – це спосіб життя.

Спосіб життя – це сукупність стійких форм життєдіяльності людини, які визначають її життєвий шлях. Це – сукупність її звичок. Якщо, людина з дитинства, з молодих років постійно й наполегливо дбає про своє здоров’я, вона в основу своєї життєдіяльності закладає такі стійкі корисні звички, навички, поведінку, спосіб мислення, сприйняття оточуючих і себе, які й визначають основний її напрямок – шлях здоров’я. Вона обирає здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя передбачає виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. В основі здорового способу життя лежить індивідуальна система поведінки й звичок кожної окремої людини, що забезпечує їй потрібний рівень життєдіяльності й здорове довголіття. Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття людини.

Головне – замислитися про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо є із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися.