Соціально-профілактичні заходи від ПМЦСССДМ

Соціально-профілактичні заходи від ПМЦСССДМ

6 та 7 грудня 2017 року спеціалістами Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено ряд соціально-профілактичних заходів різної тематики, зокрема жорстокого поводження з дітьми, проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу та правової освіти учнівської молоді в закладах загальної середньої освіти №8 та №9 міста.

В рамках спеціалізованого формування «Школа відповідального батьківства» практичним психологом центру в рамках акції «16 Днів проти насильства» проведено бесіду та відео лекторій на теми: «Насильство - це сміття, яке потрібно виносити з дому», «Протидія торгівлі людьми».

На жаль, наші діти живуть сьогодні в світі, де насильство стало звичним ділом. Практично кожен вихід новин не обходиться без страшного сюжету, будь то злочини, катастрофи, терористичні акти або нещасні випадки. Економічна та соціальна нестабільність, яка склалася в Україні протягом останніх десятиліть, впливає на падіння духовних цінностей, сприяє підвищенню агресивності і конфліктності у міжособистісних відносинах. Соціальні кризові процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві, негативно впливають на психологію людей, породжують тривожність і напруженість, озлобленість, жорстокість і насильство. Кількість неблагонадійних родин збільшується. Зростає злочинність серед неповнолітніх.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом керівником Служби соціальної підтримки сім’ї центру проведено соціально-профілактичну роботу на тему: «ВІЛ-інфекція/СНІД: міфи та факти».

Сьогодні досить часто можна почути про небезпечне захворювання ВІЛ/СНІД, задля попередження якого по всьому світу витрачаються мільйони доларів, але ВІЛ-інфекція продовжує забирати життя мільйонів людей. Інфікування загрожує кожному, якщо не дотримуватись певних правил життя. Основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції в Україні став статевий шлях зараження. Основною причиною поширення епідемії є низька культура статевих відносин, адже щороку сексом починають займатися все більш молоді люди. Кожна людина має знати, що необхідно захищатися під час статевого акту та періодично проходити обстеження на ВІЛ. Особливо про це повинні пам’ятати молоді люди, які бажають створити сім’ї.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права юрисконсультом центру з учнями проведено бесіду на тему: «Знай свої права, дитино!»

Права людини починаються з прав дитини. Це підтверджено в Конвенції про права дитини. Даний документ створений для того, щоб захистити дітей і надати якнайкращі умови для розвитку та реалізації їхніх прав. В Конвенції підкреслюється, що діти мають право на свою думку і на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, які тебе стосуються, твої інтереси враховувались якнайкраще.

Всього роботою охоплено 77 осіб.