Соціально – профілактичні заходи для учнів ЗОШ №17

Соціально – профілактичні заходи для учнів ЗОШ №17

Діти - особлива соціально-демографічна група населення у віці до 18 років, яка має свої специфічні потреби, інтереси і права, але не володіє достатньою здатністю відстоювати і захищати їх перед суспільством. З правової точки зору вона є самостійним суб'єктом права, тому на нього поширюється весь комплекс громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав дитини.

Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство - проблема держави і кожної свідомої особистості. Його прояви - це тисячі дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місця проживання, жебракують з однолітками або дорослими, страждають від побиття та насильства, яких примушують до важкої роботи. Конституція України зазначає, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом.

З метою ознайомлення учнів з такими основними поняттями як: насильство, жорстоке поводження, агресія та відповідальність в разі скоєння насильства, в рамках акції «16 Днів проти насильства» спеціалісти Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжують проводити соціально – профілактичні заходи. Зокрема, 29 листопада 2017 року для учнів ЗОШ №17 проведені бесіди на теми: «Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ї та молодіжному середовищі», «Торгівля людьми», «Толерантне ставлення до осіб ромської національності».

Соціально – профілактичною роботою охоплено 60 осіб, з числа учнівської молоді.