Спільне засідання координаційної ради з питань сім’ї, жінок, дітей та молоді і робочої групи з питань протидії торгівлі людьми

Спільне засідання координаційної ради з питань сім’ї, жінок, дітей та молоді і робочої групи з питань протидії торгівлі людьми

23 жовтня 2018 року під головуванням заступника міського голови, начальника управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко відбулось спільне засідання координаційної ради з питань сім’ї, жінок, дітей та молоді і робочої групи з питань протидії торгівлі людьми та попередження насильства в сім’ї.

На початку засідання директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Крижановська та практичний психолог мобільної бригади №53 Юлія Мудра презентували присутнім роботу мобільної бригади №53 соціально-психологічної допомоги постраждалим особам від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Зокрема вони повідомили, що за ініціативи Фонду народонаселення ООН в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» створений проект «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який працює в 11 регіонах України.

Допомогти подолати такі негативні явища, як насильство та життєві негаразди, покликана мобільна бригада №53, яка створена в місті у вересні 2018 року. До складу бригади входить 1 психолог та 2 соціальні працівника. Своєю діяльністю вона охоплює місто Первомайськ, Первомайський район, смт. Арбузинка та Арбузинський район.

Психолог та соціальні працівники здійснюють планові, екстрені виїзди та надають послуги в стаціонарному місці локації. Зокрема:

- соціально-психологічні консультації для виявлення потерпілих від гендерно-зумовленого, в т.ч. домашнього насильства осіб та оцінку їх психоемоційного стану;

- консультації для потерпілих з метою попередження повторних випадків насильства та покращення їхньої ситуації;

- соціально-психологічну допомогу потерпілим від насильства за телефоном у тому числі у вечірній час до 22.00;

- комплексну оцінку потреб та направлення для отримання додаткових послуг до інших надавачів (правових, медичних, реабілітаційних);

- консультації для членів родини;

- проведення групової роботи, тренінгів, відео лекторіїв та інших просвітницьких заходів спрямованих на попередження гендерно-зумовленого, в т.ч. домашнього насильства, формування особистої безпеки, посилення мотивації протидії насильству, набуття жінками/дівчатами-підлітками навичок особистої безпеки, особистого зростання, покращення стосунків в родині.

Для ведення стаціонарного прийому по вівторкам та п'ятницям в місті Первомайську за адресою вул. Грушевського, 1 виділено сенсорну кімнату на базі територіального центру. Фахівці мобільної бригади забезпечені технічними засобами, а саме: планшетом, ноутбуком, двома телефонами.

Протягом вересня - жовтня 2018 року роботою було охоплено 40 сімей. Проведено – 18 повторних консультацій, одне екстрене втручання разом з ювенальною превенцією. Здійснено 8 виїздів по місту Первомайську - 9 виїздів по Первомайському району, смт. Арбузинка та до Арбузинського району.

На прийом звернулося 15 осіб, 5 осіб знаходяться під супроводом для надання психологічної підтримки. Надано 22 консультації в телефонному режимі.

Мобільна бригада №53 тісно співпрацює з Первомайським міським, Первомайським районним та Арбузинським центрами соціальних служб сім'ї, дітей та молоді. В жовтні місяці проведено 8 спільних нарад.

Постійно проводяться інформаційні заходи щодо діяльності мобільної бригади, зокрема проведено 11 заходів. В соціальній мережі Фейсбук створена сторінка мобільної бригади на якій висвітлюється інформаційно-профілактична робота щодо домашнього насильства та діяльність мобільної бригади.

У подальшому ході засідання директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л.Крижановська розповіла учасникам заходу про роботу спеціалізованого формування «Школа відповідального батьківства». Окрім того Лариса Борисівна доповіла про взяття та зняття з соціального супроводу сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.

На засіданні виступаючі наголошували на посиленні уваги до актуальних як для українського суспільства в цілому так і нашого міста зокрема, проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та активізації щодо цього співпраці органів місцевого самоврядування, державних закладів, громадських організацій, тощо.

Всього в ході засідання було розглянуто три питання порядку денного. За результатами Координаційної ради прийнято ряд рішень.