Святкові заходи з нагоди Дня міста

Святкові заходи з нагоди Дня міста

Молебнями «За мир і ласку для України» в церквах міста розпочались 16 вересня 2017 року святкові заходи з нагоди Дня міста. Цього дня Первомайськ святкував своє 341-річчя. Ранок розпочався ярмарком-продажем продукції сільгоспвиробників та товаровиробників переробної промисловості. Первомайці мали змогу придбати овочі та фрукти, хлібобулочні, ковбасні та кондитерськими вироби, торти та вироби Первомайського молочно-консервного комбінату, купити живу рибу. Мед та горіхи, яблука та сливи, кавуни та виноград, картопля, цибуля, перець, огірки – такі товари пропонували товаровиробники своїм покупцям по площі та по вулиці Т.Шевченка. Окрім продуктів харчуванням тут можна було придбати ексклюзивний та самобутній глиняний посуд як ручної роботи так і заводського виробництва. Свої швейні вироби представляло ПрАТ «Санта Україна». Тут же майстрині пропонували різнобарвні вишиванки ручної роботи та вироби декоративно-ужиткового мистецтва.

В меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» та біля Дошки пошани «Наше місто» тривали виставка-продаж робіт декоративно-ужиткового мистецтва та виставка робіт учнів та викладачів дитячої художньої школи. Тут же маленьких мешканців міста прикрашали дитячим боді-артом.

Нововведенням цього року став флеш-моб «Моє місто – Первомайськ», який проводився за ініціативи секретаря міської ради С.Бондарчука. Мешканці міста та всі бажаючі фотографувалися на фоні спеціально виготовленого банера з краєвидами Первомайська. В подальшому фотокартки були розміщені на офіційній сторінці міської ради в соціальній мережі «Facebook».

Біля входу до Скверу Перемоги проходило традиційне «Свято борщу». У величезному казані депутати міської ради приготували смачний борщ для мешканців міста та гостей свята.

Над святково прикрашеною площею лунали самобутні українські пісні у виконанні колективів художньої самодіяльності – це проходив фестиваль української пісні «Пісенна моя Україна». Учасників фестивалю та первомайців з Днем міста вітали міський голова Л.Дромашко та народний депутат України В.Підберезняк.

Магазин сучасних технологій «Кібернетики» проводив на площі цікаву акцію на підтримку здорового способу життя. Всі бажаючі могли отримати в подарунок іграшку – спінер за умови виконання 50 віджимань.

День міста був також насичений спортивними змаганнями. На міському стадіоні проходив міні-футбол серед юнаків. В Сквері Перемоги первомайці змагалися з шашок та шахмат. Гребля на байдарках та каное пам’яті Дмитрієва А.Л. тривала на річці Південний Буг.

О 15.00 на площі Тараса Шевченка розпочалась розважальна програма для найменших мешканців міста. На малечу чекало кулькове шоу, клоуни, ростові ляльки, конкурс малюнку на асфальті, тощо. Вихованці дитячо-юнацького центру національного відродження підготували концертні програму. Роботи юних фотографів - учнів первомайських загальноосвітніх шкіл були представлені на фотовиставці «Стежками рідного краю». Майстер-клас «Маленькі майстри та майстрині» був організований управлінням освіти міської ради. Малечу під викритим небом навчали робити ляльок з капрону, виконувати роботи у техніці ебру, печворк, орігамі, торцювання, айріс-фолдінг, ліплення з самозастигаючого тіста, тощо.

Під час урочистої частини свята городян привітала міський голова Л.Дромашко. Людмила Григорівна вручила посвідчення Почесного громадянина громадянам, яким високе звання було присвоєне міською радою напередодні Дня міста. Звання «Почесний громадянин міста Первомайська» відповідно до рішень міської ради від 29.08.2017 року №№20,21,22,23 присвоєно Сотському Віктору Васильовичу (посмертно) – посвідчення отримала дружина С.Сотська, Кузьменку Миколі Яковичу, Кукурузі В’ячеславу Миколайовичу (посмертно) – посвідчення отримала дружина Є.Кукуруза, Горбенку Анатолію Степановичу (посмертно) – посвідчення отримав син М.Горбенко.

Міський голова також вручила кращим первомайцям Почесні грамоти Миколаївської облдержадміністрації та Миколаївської обласної ради.

Секретар міської ради С.Бондарчук привітав та вручив подарунки молодятам, які в День міста вступили в шлюб. Усього цього дня весілля святкувало 5 пар.

Заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко поздоровила з 50-річчям подружнього життя та вручила на згадку цінний подарунок родині Поважнюків.

Заступник міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях Н.Товста вітала двох першокласників, які святкують свій День народження в День міста Первомайська. Діти також отримали подарунки від міської влади.

Зі святом первомайців вітали єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, лідер Миколаївської обласної організації лідерів молодіжного самоврядування «Молодь – майбутнє нації» Є.Нотевський.

По закінченню урочистої частини, жителям міста була презентована святкова концертна програма – «Первомайськ має таланти». Подарунком для городян став сольний концерт фіналіста шоу «X-Factor - революція» Олега Кензова.

Під кінець свята для молоді було проведено творчий захід «Open Air».

Святкового дня міська влада намагалася організувати заходи та розваги для мешканців всіх вікових категорій, на будь-які вподобання та смаки.