Святкування 72-ї річниці перемоги над нацизмом

Святкування 72-ї річниці перемоги над нацизмом

9 травня 2017 року первомайці святкували 72 річницю перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. День розпочався поминальними панахидами та заупокійними богослужіннями в храмах міста за загиблими героями, які полягли за незалежність Вітчизни.

В міському парку культури та відпочинку «Дружба народів» за ініціативи Первомайської федерації кіокушин карате, за участю міського голови Л.Дромашко, секретаря міської ради С.Бондарчука, голів депутатських фракцій відбулось висадження саджанців сакури. Акція пройшла на знак подяки каратистів мешканцям міста за підтримку у Чемпіонаті світу 2017 року у Токіо.

Святкового ранку в меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» тривав ряд майстер-класів. Викладачі та вихованці дитячої художньої школи та центру естетичного розвитку дитини «Барвінок» при міському Центрі культури та дозвілля ім.Є.Зарницької навчали всіх бажаючих виготовляти вітальні листівки для ветеранів та учасників АТО, робити вітальних журавликів в техніці «орігамі» та квіти маку, як символ пам’яті та примирення. Дітей та дорослих прикрашали патріотичним боді-артом.

Поціновувачі живопису мали змогу переглянути роботи учнів та викладачів дитячої художньої школи, які були представлені в Сквері Перемоги. На площі також були представлені вироби художників та митців декоративно-вжиткового мистецтва, які за бажанням можна було придбати.

Працівники Первомайської міської централізованої бібліотечної системи організували пересувну виставку у міському сквері «Перемога в обличчях героїв», присвячену Дню перемоги.

Під час виставки методист ЦБ О.Дорошенко знайомила учасників урочистостей із історико-патріотичною та краєзнавчою літературою про Людей Перемоги. Перехожим були запропоновані такі видання: «Розбурхана Ятрань» М.Ковальчука, «Зелена брама» Є.Долматовського, «Оточення вогневе» М.Ковальчука, «Легенди Партизанської іскри» В.Ковальчука та ін.

Первомайські краєзнавці С.Шевченко, М.Горюнов проводили історичні дискурси біля виставки, які стосувалися подій Другої світової війни та визначної ролі українських солдат у наближені перемоги. Також експоновані книги коментували видавець М.Самойлов, поетеса Є.Домбровська та інші. Книги про війну є пам’яттю нашого народу про його героїчний подвиг.

Серед спортивних заходів цього дня проходили турнір з шашок, змагання з настільного тенісу та міні-футболу.

О 10.00 вулицею Т.Шевченка та центральною площею міста урочистою ходою пройшли міський голова Л.Дромашко, секретар міської ради С.Бондарчук, заступники міського голови, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, посадові особи місцевого самоврядування, ветерани Великої Вітчизняної війни, члени громадської організації «Діти війни» та товариства ветеранів Афганістану, військові пенсіонери, волонтери організації «Ніхто крім нас», учні загальноосвітніх навчальних закладів.

Учасники ходи зібрались в Сквері Перемоги, де відбувся театралізований мітинг та урочиста церемонія покладання квітів до Вічного вогню.

Міський голова, звернувшись до городян, наголосила: «Сьогодні і завжди, вдячні нащадки шанують великий подвиг, мужність, патріотизм, незламну волю, самопожертву та гуманізм покоління, яке вистояло у смертельній боротьбі з нацизмом…Любов до Батьківщини свято бережуть українці та передають з покоління в покоління. І сьогодні ветерани Другої світової війни своїм прикладом надихають на перемогу наших вояків, які в зоні антитерористичної операції відстоюють єдність України, її право на незалежність, демократію та свободу… Честь і слава всім учасникам Другої світової війни та ветеранам тилу! Всім, хто, проявивши героїзм, зробив безсмертний подвиг в ім'я свободи і незалежності рідної України! Вічна слава полеглим героям! Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині!».

Перед присутніми також виступили голова міської ради ветеранів Павліна Поноченюк, Преосвященніший єпископ Вознесенський та Первомайський Алексій. Вихованець зразкового театрального колективу «Атомс» дитячо-юнацького центру національного відродження Едуард Козачок зворушливо продекламував вірш Миколи Вінграновського «Ні! Цей народ із крові і землі!» не залишивши жодного з присутніх байдужим. Священнослужителі місцевих храмів відслужили заупокійну літію за загиблими воїнами. Присутні вшанували світлу пам’ять солдат Другої світової та всіх загиблих захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.

Святкування продовжилось частуванням всіх бажаючих солдатською кашею з чаєм. Усього було роздано 1000 порцій.

В цей час в парку культури і відпочинку проходив концерт вихованців дитячо-юнацького центру національного відродження під назвою «Пройшли роки, загоїлися рани, та день 9 травня не забутий!». В міському Центрі культури і дозвілля ім.Є.Зарницької тривала концертна програма «Пісня. Весна. Перемога».

Міський голова Л.Дромашко,секретар міської ради С.Бондарчук, заступники міського голови взяли участь в заході, який відбувся на місці масового розстрілу мирних жителів міста переважно єврейської національності. Людмила Дромашко та голова єврейської громади міста Михайло Шефкін звернулись до присутніх зі ловами привітань та висловили надію на те, що прийдешні покоління збережуть пам’ять про подвиг нашого народу під час Другої світлової війни. Наприкінці зібрання присутні поклали квіти до мінори.

Протягом дня також відбулись урочисті церемонії покладання квітів до пам’ятних місць та могил загиблих воїнів, розташованих на території міста. В церемоніях взяли участь: заступники міського голови, депутати міської ради, члени виконавчого комітету.

Вечірня розважальна програма розпочалась о 18.00 патріотичним концертом для жителів міста «Хай буде мир на всій землі», який тривав в парку культури і відпочинку «Дружба народів».

О 21.00 в Меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» відбулася урочиста свічкова хода «Перемога в серцях поколінь».

У своєму виступі міський голова Л.Дромашко подякувала ветеранам за перемогу над нацизмом, зокрема, зазначивши: «Приклад ветеранів – це невичерпне джерело патріотизму, високий взірець для наслідування. Продовжуючи славні героїчні традиції старших поколінь, учасники антитерористичної операції на Сході України і сьогодні з честю виконують покладені на них завдання, виявляючи при цьому високий професіоналізм, мужність та відвагу… Тож нехай у серці кожного з нас живе священна пам’ять про мільйони безстрашних та незламних українців, про їх жертовність в ім’я свого народу та Батьківщини».

До присутніх зі словами привітань та вдячності ветеранам також звернулась срібна призерка Чемпіонату світу з кіокушин карате Анна Кульчицька.

На завершення заходу учасники ходи поклали квіти та свічки до Вічного вогню.