Святкування 73-ї річниці Перемоги

Святкування 73-ї річниці Перемоги

08-09 травня 2018 року місто відзначало День пам’яті та примирення та 73-річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці дні присвячені пам'яті тих, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Святкові заходи стартували біля Центру культури та дозвілля ім.Є.Зарницької ранком 8 травня, де проходив творчий флеш-моб «Нащадки переможцям». Понад дві години тривали виступи первомайських артистів, які створювали святковий настрій городянам.

Цього ж дня в концертному залі палацу культури «Фрегат» відбулась концертна програма «Свята Перемога!». Сюди завітали ветерани війни, учасники бойових дій та жителі міста. Перед початком заходу ветеранів вітали представники міської ради ветеранів та вручали квіти і продовольчі набори, надані у вигляді благодійної допомоги ПрАТ «Завод «Фрегат». Зі святом присутніх поздоровила міський голова Л.Дромашко. Вона подякувала визволителям за Перемогу, побажала здоров’я і довгих років життя. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять тих, хто поліг у боях та не дожив до цих травневих днів.

Зі словами привітання до присутніх звернулися голова профспілкового комітету ПрАТ «Завод «Фрегат» Г.Борик, голова міської ради ветеранів П.Поноченюк, яка подякувала міській владі та керівництву ПрАТ «Завод «Фрегат» за постійну турботу про ветеранів. Вітальні промови доповнювалися чудовими вокальними та хореографічними номерами обдарованої молоді та колективів художньої самодіяльності міста. Артистам вдалося створити атмосферу воєнних часів та занурити глядачів в епоху важких та кривавих подій. Вони подарували усім присутнім незабутні враження та емоції.

Цей день назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу народу. Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.

По закінченні концерту ветеранів та всіх бажаючих частували солдатською кашею.

9 травня святкування продовжилось. За традицією в меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» діяли тематичні виставки робіт учнів та викладачів дитячої художньої школи, а також художників та митців декоративно-вжиткового мистецтва, працювала імпровізована бібліотека «Сторінками військової мемуаристики». Було проведено ряд спортивних заходів – турніри з шашок, міні-футболу серед юнаків та з тенісу.

О 10.00 годині ранку громадськість зібралась в меморіальному комплексі «Сквер Перемоги», де проходив театралізований мітинг «В серці пам'ять жива». Зі святами панство привітали міський голова Л.Дромашко, тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира військової частини А-2227, майор С.Маяцький, учень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9, заступник президента шкільних органів учнівського самоврядування, переможець обласного конкурсу «Лідер року-2018» М.Рябенький. В своїх виступах оратори говорили про нетлінність подвигу українського народу під час Другої світової війни, про спадкоємність поколінь та героїзм наших захисників-сучасників на сході країни, бажали всім, насамперед, миру та злагоди. Присутні вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання. Священнослужителі міських храмів відслужили молебень за захисників Вітчизни. Наприкінці офіційної частини всі бажаючі поклали квіти до Вічного вогню.

По закінченню мітингу працював «Солдатський привал», де всі бажаючі мешканці міста мали змогу безкоштовно пригоститись солдатською кашею.

Протягом дня також відбулись урочисті церемонії покладання квітів до пам’ятних місць та могил загиблих воїнів, розташованих на території міста. В церемоніях взяли участь: заступники міського голови, депутати міської ради, члени виконавчого комітету.

В міському парку культури і відпочинку «Дружба народів» тривав концерт підготований вихованцями дитячо-юнацького центру національного відродження, а в концертному залі міського Центру культури і дозвілля ім.Є.Зарницької за участю колективів художньої самодіяльності міста проходила концертна програма «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги».

Увечері для відвідувачів міського парку культури і відпочинку «Дружба народів» було організовано патріотичний концерт «Прагнемо до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра».

На завершення святкового дня в меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» пройшла свічкова хода «Уклін живим, загиблим слава» за участю заступників міського голови, членів виконавчого комітету, молоді міста. Міський голова Л.Дромашко виступила з вітальним словом, заповівши молоді берегти пам’ять про своїх пращурів, які в роки Другої світової війни з честю пройшли жорстокі випробування, не здалися, не зрадили і залишили у спадок новим поколінням частинку тієї сили, що допомагала їм вистояти у страшній борні. Присутні запалили свічки в знак пам’яті про героїчний подвиг свого народу.