Святкування Масляної

Святкування Масляної

26 лютого 2017 року з метою відродження кращих традицій, звичаїв та обрядів в місті Первомайську відбулось святкування Масляної. Цього дня на площі ім.Т.Г.Шевченка зібрались первомайці аби за традицією проводити зиму та зустріти весну.

Управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради підготувало цікаве театралізоване дійство «Масляна не барися – до Великодня простягнися». Для маленьких та дорослих жителів міста проходили різноманітні розваги та запальні конкурси: «Найгарніший комплемент млинчику», «Скільки млинчиків на тарілці», «Пательня», «Бій подушками», «Перетягування канату», тощо. Лунали українські народні пісні, малеча водила хороводи з Весною, виконувала веселі таночки.

    

З вітальними словами до присутніх звернулися міський голова Людмила Дромашко та благочинний Первомайського міського округу протоієрей Анатолій Нирко.

     

Під час свята всі бажаючі мали змогу поласувати святковими млинцями з гарячим чаєм та варенням, які попередньої були освячені священиком. Первомайців смаколиками пригощали працівники апарату виконавчого комітету міської ради, управлінь міської ради: освіти; соціального захисту населення; житлово-комунального господарства; містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань. Млинцями зі згущеним молоком мешканців міста пригощали представники політичної сили «Наш край». Благодійна допомога у вигляді одноразового посуду була надана місцевими підприємцями. Усього було роздано понад 1500 млинців.

    

Місцеві товаровиробники здійснювали виїзну торгівлю продовольчими товарами. Покупці мали змогу придбати фрукти, овочі, ковбасні вироби, мед, текстильні вироби, тощо.

Наприкінці свята відбулась традиційна церемонія спалення солом’яного опудала зими.

Цього ж дня заходи з нагоди свята Масляної відбулись в різних мікрорайоні міста. Зокрема на мікрорайоні «Фрегат» на території Свято-Варварівської церкви усіх бажаючих пригощали млинцями, а на мікрорайоні «Котеджі» голова квартального комітету, депутат міської ради Т.Ушкарьова спільно зі спеціалістами Центру культури та дозвілля ім.Є.Зарницької організували святкування та частування млинцями.