Свято Маковія або Медовий Спас

Свято Маковія або Медовий Спас

Щороку 14 серпня православний народ відзначає свято Маковія або Медовий Спас. Свято засноване на честь іудейських мучеників – семи братів Маковеїв, котрих їх мати Соломія благословила на мученицьку смерть за християнську віру. В цей день святим обов’язком вважається віднести на посвяту до церкви воду, мед, хліб, фрукти, овочі, букети маковійських квітів.

З метою відродження кращих традицій, звичаїв та обрядів українського народу 14 серпня в міському парку культури та відпочинку «Дружби народів» первомайці відзначали свято Маковея. На початку святкування городян привітав Преосвященніший єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, а настоятелі православних храмів освятили мед, макові коржі та напої, приготовані міською владою для первомайців та гостей міста. Гуляння продовжило театралізоване дійство «На порозі Спас пригощає нас» підготоване міським Центром культури та дозвілля ім.Є.Зарницької та колективами художньої самодіяльності.

Святкового дня традиційними шуліками, чаєм, фруктами та медом первомайців пригощали працівники управлінь і відділів міської ради та її виконавчого комітету, закладів освіти та соціального захисту населення.