Свято вишиванки в рідному місті

Свято вишиванки в рідному місті

17 травня 2018 року площа Тараса Шевченка розквітла дитячими усмішками, яскравими вишиванками, виповнилася гучними українськими піснями та танцями. Близько 600 учасників міського флешмобу "Вишиванка – генетичний код українця" святковою колоною рухалися до місця проведення заходу. Кожен заклад освіти був по-своєму оригінальний і привабливий. Різнокольорові стрічки, вогненнні маки, жовті та сині кульки, білі рукавички… Усе майоріло, рухалося, скандувало в ритмі з чудовими піснями у виконанні вокального ансамблю "Зернятко" (керівник Гордієнко Г.Ю.) та колективу естрадної пісні "Прем'єра" (керівник Здоровецький В.М.) Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження. Прикрасило свято також дефіле зразкового художнього колективу гуртка в'язання гачком "Павутинка" ДЮЦНВ (керівник гуртка Пак О.М.) із сучасної колекцією одягу "Джинс в етнічних мотивах".

Ключовим моментом флешмобу стало нагородження переможців міського творчого конкурсу "Вишиванка з бабусиної скрині", який ініційовано міським головою Дромашко Л.Г. У ньому взяли участь 30 представників від закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Після читання творчих робіт членам журі стало зрозуміло, що перемогу здобули всі. Адже в кожному творі розкривається людська душа, іі порухи до прекрасного, щирі почуття й гордість за родину, яка вміє зберігати свої традиції.

30 переможцям конкурсу було вручено грамоти управління освіти й чудову збірочку творів "Вишиванка з бабусиної скрині", у яку ввійшло їхнє есе. Щиро вдячні Гарус Катерині Василівні, директору Благодійного фонду "Паростки добра", за видання книжечки та підтримку обдарованості, увагу до збереження традицій і звичаїв українців.

А разом із дітьми святкували Всесвітній день вишиванки представники міської влади – Товста Н.П., заступник міського голови по охороні здоров'я та гуманітарних питаннях, Бондарчук С.О, секретар міської ради, Свідерко С.В., заступник міського голови по комунальній власності, земельних відносинах та архітектурних питаннях.

Після святкування діти та дорослі ще довго юрмилися на площі, фотографувалися, обмінювалися враженнями про флешмоб. Гарний настрій та позитивні емоції переконують, що свято вдалося.

Управління освіти Первомайської міської ради