Тренування органів управління та сил цивільного захисту

Тренування органів управління та сил цивільного захисту

26 червня 2018 року в місті Первомайську відбулись тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на відокремленому підрозділі «Южно-Українська АЕС».

Головна мета тренувань – підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого ураження внаслідок виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Южно-Українська АЕС», а також життєзабезпечення евакуйованого населення.

За тактичним задумом тренувань, на виробничому підрозділі «Южно-Українська АЕС» виникла позаштатна ситуація, що спричинила погіршення радіаційного стану. В 30-ти кілометрову зону можливого небезпечного радіаційного забруднення потрапляють 108 населених пунктів, в тому числі: 2 міста – Южноукраїнськ, Вознесенськ частково та 106 сільських населених пунктів в межах Арбузинського, Братського, Вознесенського, Доманівського, Первомайського районів, загальна чисельність населення яких складає 146,3 тис.осіб. В місто Первомайськ проводиться евакуація 41,6 тисяч населення з міста Южноукраїнська.

Відкриваючи навчання, голова міської комісії з питань евакуації, заступник міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питань Н.Товста ознайомила присутніх з організацією заходів з приймання, розміщення та життєзабезпечення евакуйованого населення м. Южноукраїнська в безпечних районах м.Первомайська та націлила усіх учасників тренування на плідну роботу з комплексним відпрацюванням усіх практичних елементів.

Під час практичної частини тренувань в місті Первомайську на базі приймального пункту евакуації №12 (ЗОШ І-ІІІ ст. №12) були відпрацьовані окремі дії заходів із залученням населення, а саме оповіщення населення та органів з евакуації; розгортання приймального пункту евакуації: організація зустрічі евакуйованого населення, тимчасове розміщення, надання необхідної медичної допомоги, створення умов для матерів з догляду за дітьми, організація першочергового життєзабезпечення, організація збору гуманітарної допомоги, розміщення евакуйованих, організація харчування та забезпечення предметами першої необхідності.

По закінченню тренувань у сесійній залі адміністративної будівлі виконавчого комітету Первомайської міської ради були підведені підсумки. В офіційній частині взяли учать заступник голови Миколаївської облдержадміністрації з питань розвитку інфраструктури, будівництва, екології, житлово-комунального господарства та цивільного захисту В.Гайдаржи, начальник головного управління ДСНС у Миколаївській області М.Грицаєнко, в.о.начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Миколаївської облдержадміністрації Є.Пронін, керівники структурних підрозділів ДСНС України, міський голова Л.Дромашко, голова Первомайської райдержадміністрації В.Вовк.