Церемонія відкриття Пам’ятної дошки в знак вшанування подій Української революції 1917-1921 років

Церемонія відкриття Пам’ятної дошки в знак вшанування подій Української революції 1917-1921 років

29 грудня 2017 року відбулась церемонія відкриття Пам’ятної дошки в знак вшанування подій Української революції 1917-1921 років, що встановлена на фасаді міського Центру культури та дозвілля ім.Є.Зарницької. Дошку встановлено на виконання рішення Первомайської міської ради від 07.07.2017 року №31 «Про встановлення Пам’ятної дошки в знак вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917 - 1921 років» та з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України, у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917 - 1921 років. Ініціаторами встановлення дошки виступили – член національної спілки журналістів України, краєзнавець О.Войтов, депутати міської ради, члени ПП «Свобода» М.Медведчук та Є.Шарій.

Пам’ятна дошка містить наступний надпис: «У вересні 1917 року на Базарній площі (нині площа ім. Т.Г.Шевченка) відбувся урочистий парад військових частин, що перейшли на бік Центральної Ради. Під час урочистостей членом Центральної Ради Дерев’янком був оголошений текст Першого Універсала».

В церемонії відкриття взяли участь секретар міської ради С.Бондарчук, начальник управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради Н.Олішевська, член виконавчого комітету міської ради І.Островська, студентська молодь та громадськість міста.