Творча зустріч «Тарас Шевченко в літературі і живописі»

Творча зустріч «Тарас Шевченко в літературі і живописі»

Традиційно щороку на початку березня в Україні проходять Шевченківські дні, під час яких громадськість вшановує видатного українського поета і письменника, художника і гравера, скульптора, неординарного мислителя - Тараса Григоровича Шевченка.

7 березня в читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулась творча зустріч «Тарас Шевченко в літературі і живописі». У цей день до книгозбірні завітали міський голова Л.Дромашко, освітяни, старшокласники загальноосвітньої школи №16 ім. Героя Радянського Союзу Якова Лобова, громадськість міста, представники місцевих засобів масової інформації.

Під час зустрічі організатори заходу запропонували присутнім переглянути відеослайди з репродукціями картин Т.Шевченка, а вихованка дитячої художньої школи Дар’я Загоруйко охарактеризувала найвідоміше полотно художника – «Катерину».

Разом із тим, аудиторія переглянула документальний, короткометражний фільм «Кобзар. Історія однієї книги», в якому подана сучасна інтерпретація щодо першого видання збірки. Бібліотекар Людмила Волох презентувала результати авторської пошукової роботи «Кобзар»: різновиди видань і поліграфії».

Неординарним дійством став флешмоб, під час якого юні первомайці читали рядки із віршів талановитого поета та висловлювали своє ставлення до його творчості. Завершенням творчої імпровізації стала композиція гурту «Скрябін» «Ох, не однаково мені» у стильному реп-виконанні.

Враховуючи, що малярський і літературний доробок митця існує в абсолютній гармонії то під час зустрічі лунали і рядки із поеми «Катерина». З аналізом твору виступив поет, член Асоціації українських письменників Юрій Островершенко.

Наприкінці творчої зустрічі кандидат історичних наук, методист Первомайської міської ЦБС Оксана Дорошенко зазначила, що Тарас Шевченко є культурним символом українців. Одним із доказів даного факту є пам’ятники та погруддя митцеві, які встановлено не лише по всій країні, а і в численних столицях і містах за кордоном. Загалом, в Україні та світі нараховується 1384 пам’ятників Кобзареві. Про погруддя Тарасу Шевченку у місті Первомайську розповів краєзнавець Валерій Ткачук.

Наостанок організатори заходу закликали всіх берегти культурну спадщину свого народу. Делегація від зібрання поклала квіти до погруддя Великого Кобзаря.