Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні

Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні

Пам'ятний день встановлено указом Президента України від 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Саме з нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та з метою вшанування пам’яті загиблих, які віддали життя за честь і гідність рідної Батьківщини, 20 лютого 2017 року в читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулася зустріч з учасниками Євромайдану.

На початку заходу перед зібранням виступила міський голова Л.Дромашко, яка, наголосила, що пам’ять про подвиг борців за незалежність України немеркнуча. Міський голова побажала первомайцям миру, злагоди та подальших здобутків на благо рідного міста та України в цілому.

Учасники Євромайдану Т.Качанова та В.Войтенко поділилися з присутніми своїми спогадами про події лютого 2014 року, закликали молодь не бути байдужими, не залишатися осторонь громадського життя міста, проявляти активність, зокрема, під час виборчого процесу. Хвилюючим моментом став перегляд відео сюжету «Майдан: хронологія подій», присвячений знаковим подіям Революції Гідності та перегляд слайд-фільму «Герої Небесної Сотні поіменно». Місцева поетеса Л.Лисогурська виступила із циклом віршів присвячених Небесній Сотні, Героям Майдану, захисникам України у зоні АТО.

На завершення заходу Героїв, котрі ціною власного життя постали на захист прав і свобод людини, демократичних цінностей, вільної, незалежної України, вшанували хвилиною мовчання. Делегація від зібрання поклала квіти до стели у сквері Небесної сотні.

У тематичному заході взяли участь секретар міської ради С.Бондарчук,  представники міської влади, студентська та учнівська молодь, громадськість міста. Загалом близько 80 осіб.