Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Урочисте відкриття відремонтованого приміщення територіального центру соціального обслуговування

Урочисте відкриття відремонтованого приміщення територіального центру соціального обслуговування

11 січня 2018 року відбулося урочисте відкриття відремонтованого приміщення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по вул. Грушевського, 1. Всі роботи виконані за рахунок міського бюджету на суму 453,3 тис. грн. В приміщенні відремонтовані кабінети, замінені вхідні та міжкімнатні двері, вікна, встановлене індивідуальне опалення, оновлений водопровід та санвузол, приміщення частково обладнане сучасними меблями, обладнано пандусом, тощо.

В урочистому відкритті взяли участь міський голова Л.Дромашко, перший заступник міського голови В.Кукуруза, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення О.Колесніченко, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, представники ЗМІ, та ін. Під час церемонії відкриття, з вітальною промовою до присутніх звернулися заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко, депутат міської ради Т.Богатирьова, представник підрядників директор ПП «Голта» Ю.Цугуля, настоятель Свято-Варварівської церкви, протоієрей Д.Бойко які побажали колективу подальших успіхів у роботі, щоб компетентність, працьовитість, душевне тепло працівників і надалі служили на благо людей. Керівник територіального центру С.Грушанський подякував за проведену роботу та підтримку міському голові, депутатам міської ради, привітав колег з цією подією, адже центр тепер має все необхідне для повноцінного функціонування.

Після урочистого перерізання стрічки та офіційної частини гості оглянули приміщення центру оцінюючи результат спільної наполегливої праці.

До слова, на базі Центру працюють такі структурні підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома; відділення денного перебування, відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги, пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.

Довідково: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Первомайськ забезпечує наданням соціальних послуг одиноким та одиноко проживаючим особам безоплатно та на платній основі.

Основним завданням територіального центру є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг. Працівниками територіального центру м. Первомайська щорічно проводиться робота по обстеженню матеріально-побутових умов проживання громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.

До складу територіального центру входять структурні підрозділи:

- 2 відділення соціальної допомоги вдома: працівники відділення соціальної допомоги вдома піклуються про одиноких немічних, пенсіонерів та інвалідів, спрямовуючи зусилля для їх повноцінного життя, оточують їх теплом доброти та наповнюють сенсом сірі будні. Підопічним надається повний комплекс якісних соціально-побутових послуг, що включає: придбання і доставка товарів та медикаментів, допомога у приготуванні їжі, приготування їжі, допомога у прибиранні житла, прання білизни, дотримання особистої гігієни, оформлення документів, внесення платежів, читання преси, забезпечення засобами реабілітації, психологічна підтримка, створення умов для посильної праці, надання інформації з питань соціального захисту населення, допомога в отриманні безоплатної правової допомоги, вирішення за дорученням громадян, які обслуговуються, питань у державних органах, установах і організаціях.

Послуги ці надаються за місцем проживання. Обслуговуються у відділенні безоплатно одинокі громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги в домашніх умовах згідно медичного висновку, та на платній основі особи, які мають дітей.

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає швацькі, перукарські, господарсько-ремонтні послуги. Відділення проводить роботу зі збору речей, бувших у вжитку, з метою подальшого їх розподілу серед гостро потребуючих та малозабезпечених громадян міста. Працівники відділення надають консультативні послуги та послуги із соціальної профілактики громадянам, що знаходяться в складних життєвих обставинах. В осінньо-зимовий період при відділенні працює пункт гарячого харчування, основними відвідувачами якого є особи без певного місця проживання, особи, звільнені з місць позбавлення волі. Також при відділення функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, що надає за довідкою лікаря в тимчасове безкоштовне користування палиці, милиці, ходунки, ролатори, інвалідні візки, туалетні стільці тощо.

- відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання (на 30 ліжко-місць) забезпечує надання послуг громадянам, що потребують постійного стороннього догляду, в умовах стаціонару: надається місце проживання (кімнати на 2-3 осіб), забезпечуються харчуванням згідно затверджених норм, одягом, взуттям, соціальним та медичним обслуговуванням.

- відділення стаціонарного паліативного догляду (на 12 ліжко-місць) відкрито 12 жовтня 2016 року, забезпечує надання соціальної послуги паліативного догляду в стаціонарних умовах;

- відділення денного перебування надає послуги із соціальної адаптації. При відділенні також функціонує «Університет третього віку», який допомагає адаптуватися до сучасних умов життя літнім людям. Основною метою Університету є збереження взаємодії людей похилого віку з соціальним середовищем, залишаючи їх в активному суспільному житті. Розроблено план та програми навчання для отримувачів даної послуги. В поточному році 251 слухач університету мав змогу навчатись на таких факультетах:

- Комп’ютерно-інформаційний;

- Основи прикладного мистецтва;

- Основи православної культури;

- Основи фізичного здоров’я;

- Медико-валеологічний;

- Основи рукоділля;

- Основи психології;

- Історико-культурологічниий;

- Філологічний (англійська мова);

- Основи бісероплетіння.