Урочистості з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Урочистості з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 2018 року в Меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» пройшли урочистості з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

77 років тому спекотним видався червень 1941-го. Закінчився навчальний рік. Юні випускники шкіл, відсвяткувавши випускний вечір, готувалися до вступу у виші. Школярі відпочивали на довгоочікуваних канікулах. Робочі працювали та чекали на відпочинок – у багатьох попереду літні відпустки...

В одну мить обірвалось мирне життя українського народу…

Щороку 22 червня пам’ять з особливою гіркотою повертає нас до трагічного 1941-го. На нашу землю прийшла кривава Друга світова війна, яка забрала мільйони життів українців. Неймовірно важким був шлях до мирних днів, до того часу, як відгриміли останні залпи війни над рідним Первомайськом. Всього за роки тимчасової окупації вороги закатували близько шести тисяч мешканців нашого міста, багато молоді вивезли на каторгу до Німеччини. Понад 2000 наших земляків не повернулися з полів битв під час Другої світової війни, сотні первомайців, які боролися в тилу, були розстріляні.

Гіркота скорботних втрат не має терміну давності. Саме про немеркнучу пам’ять, нетлінний подвиг захисників рідної землі в роки Другої світової війни говорили під час мітингу. Хвилиною мовчання зібрання вшанувало пам’ять загиблих. На знак довічної вдячності та вшанування подвигу захисників лягли квіти до братської могили.

Тож не має значення кількість років, що минає. Український народ завжди пам’ятатиме про подвиг своїх пращурів заради миру на Батьківщині, заради нашого майбуття. Ніхто не забутий, ніщо не забуте.

В мітингу взяли участь міський голова Л.Дромашко, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко, заступник міського голови по охороні здоров’я та гуманітарним питанням Н.Товста, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, представники ветеранського руху міста, делегації трудових колективів, представники місцевих ЗМІ, громадськість міста.