Урочистості з нагоди Дня Соборності України

Урочистості з нагоди Дня Соборності України

22 січня 2020 року в міському Центрі культури та дозвілля ім.Є.Зарницької відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня Соборності України та 101-ої річниці проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Святкового дня тут зібрались депутати міської ради, члени виконавчого комітету міської ради, посадові особи виконавчих органів Первомайської міської ради, делегації від установ та організацій, трудових колективів, студенти Первомайського медичного коледжу та професійного промислового ліцею, представники засобів масової інформації, громадськість міста.

З вітальним словом до присутніх звернулась міський голова Людмила Дромашко. Під час промови Людмила Григорівна, зокрема зауважила: «День Соборності України – це державне свято, яке символізує єдність українських земель та повсякчас нагадує всім нам, що немає окремої Східної і Західної України. Наша держава – єдина та суверенна, а всі ми – представники єдиного народу, незалежно від поглядів і переконань».

Міський голова також говорила про загострення понять «соборність» та «неділимість» країни протягом останніх років з огляду на трагічні події на сході нашої держави, де єдність і територіальну цілісність України ціною власного життя захищають українські військовики. Днями Первомайськ втратив на неоголошеній війні ще одного свого сина – 19 січня від ворожої кулі загинув наш земляк, боєць 72-ї окремої механізованої бригади Олександр Слободанюк. «Справжній патріот за свободу і незалежність України віддав найцінніше – своє життя. Світлий спомин про мужнього сина рідної землі завжди житиме в серцях земляків. Наш священний обов’язок своїми вчинками показати, що ці жертви не марні» – зазначила міський голова та запросила присутніх взяти участь в церемонії прощання із загиблим героєм, яка відбудеться 23 січня в міському Центрі культури та дозвілля ім.Є.Зарницької. Наостанок міський голова закликала всіх до злагоди та єднання, побажала громаді миру, щастя та добра.

До привітань долучився також історик, вчитель історії ЗОШ №17 імені Миколи Вінграновського Євген Ліпанов. Під час виступу Євгена Валерійовича йшлося про багатовікову боротьбу українського народу за соборність своїх земель, історичну важливість проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР та довічну пам’ять полеглим за свободу, незалежність та цілісність нашої держави.

«Хвилиною мовчання» зібрання вшанувало подвиг борців, що поклали своє життя за Україну. Делегації поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка, Стели у Сквері Небесної Сотні та до могил загиблих учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України», — ці слова Акта Злуки двох українських республік (УНР і ЗУНР) в одну самостійну соборну Українську державу звучали 101 рік тому. День Соборності України – свято народної єдності, об’єднання українців східної і західної частини країни в далекому 1919 році дуже актуальний і в наші дні.

Цього ж дня, з нагоди важливої історичної дати, з метою виховання патріотизму, поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності працівники міської централізованої бібліотечної системи організували та провели літературно-музичну композицію «Єдині і свободні» за участю військовослужбовців військової частини міста та учнів Первомайської гімназії.