В сесійній залі приміщення виконавчого комітету міської ради відбулась зустріч міського голови Людмили Дромашко з сільськими головами Первомайського району.

В сесійній залі приміщення виконавчого комітету міської ради відбулась зустріч міського голови Людмили Дромашко з сільськими головами Первомайського району.

11 жовтня в сесійній залі приміщення виконавчого комітету міської ради відбулась зустріч міського голови Людмили Дромашко з сільськими головами Первомайського району.

Присутній на зустрічі директор Офісу Реформ - регіональний експерт з правових питань В.Бойко доніс інформацію про впровадження в дію Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і заходи які вже проведені в рамках цього закону, надав деякі роз’яснення  реформи децентралізації влади, акцентувавши увагу на тих перевагах, які отримає об’єднана територіальна громада.

Запрошені обговорили питання щодо співпраці та об’єднання територіальних громад. В ході зібрання, зокрема, йшлося про виконання перспективного плану формування територій громад Миколаївської області, яким передбачено створення єдиної територіальної громади на базі Первомайського району з центром в місті Первомайську.

Під час зустрічі присутні висловили свої аргументи «за» та «проти» об’єднання. Окремі сільські голови зазначили, що на їх думку, об’єднуватись селам краще між собою, та озвучили занепокоєння, що об’єднання міста з селами району може призвести до занепаду останніх. Прихильники, в особі депутатів міської ради, говорили про те, що об’єднана територіальна громада отримуватиме більше коштів і субвенцій, буде привабливіша для іноземних інвестицій, селяни матимуть змогу отримати більш якісну шкільну освіту, тощо.

Більшість сільських голів виступили із бажанням почути та вивчити економічні прорахунки об’єднання територіальних громад з центром в місті Первомайську.

Міський голова Л.Дромашко запропонувала спільно з Первомайською районною владою створити робочу групу по вивченню зазначених питань, до складу якої, зокрема, включити податківців, фінансистів та землевпорядників.