Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Відеостудія у міській бібліотеці «Як святкують Католицьке Різдво у світі»

Відеостудія у міській бібліотеці «Як святкують Католицьке Різдво у світі»

21 грудня у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулась зустріч у форматі «відеостудія», яку присвятили Католицькому Різдву. Як відомо, 25 грудня відзначається найбільше свято християнського світу — Католицьке Різдво. Це день-спогад про диво народження у Віфлеємі Сина Божого Ісуса Христа. Для української спільноти така традиція є новою, адже історично склалося так, що наш народ відзначає Православне Різдво – 7 січня.

У цей день у бібліотеці транслювали відеосюжети про традиції святкування Католицького Різдва у Англії, Франції, Німеччині, Ірландії, Шотландії, Голландії, Сполучених Штатах Америки.

Модератор заходу, методист О.М. Дорошенко ознайомила присутніх із основними етапами розвитку Християнства, як світової релігії і розповіла про основу віровчення католиків. Також гостинні бібліотекарі напоїли всіх смачним чаєм і для постійних читачів провели інформ-тайм такого змісту:

«Християнське літочислення здійснювалося тривалий час за юліанським календарем (старий стиль). Він був запроваджений у 46 р. до н.е. римським полководцем, державним діячом Юлієм Цезарем, а в 325 р., затверджений на Нікейському соборі. В основу його було покладено сонячний рік тривалістю 365, 25 доби, тому кожного четвертого (високосного) року в лютому слід додати 29-й день. Таке літочислення виявилося не зовсім точним, бо Земля обертається навколо осі на 11 хв. 14 с. менше, ніж за 365, 25 доби. Впродовж століття така різниця в астрономічному часі становила до 10 діб. З огляду на це Папа Римський Григорій ХІІІ наказав скоригувати календарне числення на 10 днів наперед. А для компенсації майбутніх відхилень кожний сотий рік, навіть якщо він і високосний, повинен мати 365 днів. Тому кожних 100 років Юліанський календар відстає від Григоріанського на 1 день. Натепер їх набігло 13. Більшість православних церков календарі свят складає за юліанським календарем, католики – за григоріанським. Саме тому католики святкують Різдво Христове 25 грудня, а православні – 7 січня. Дотепер дискутується проблема єдиного календаря».

Колектив міської бібліотеки вітає всіх із Католицьким Різдвом Христовим і запрошує відвідати бібліотеку!