Відкриття меморіальної дошки

Відкриття меморіальної дошки

15 лютого 2019 року у місті Первомайську відкрито меморіальну дошку загиблому учаснику антитерористичної операції, командиру відділення у складі 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади Сергію Леонідовичу Ходоровському.

Пам’ятний знак встановлено на фасаді загальноосвітньої школи №1 де навчався Герой.

Участь у церемонії відкриття взяли мати, дружина та син Сергія, секретар міської ради С.Бондарчук, заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради Н.Ельсон, депутат міської ради Т.Глушко, представники Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, Первомайського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області, представники добровольчого корпусу України, військові, учнівський та вчительський колективи навчального закладу, громадськість міста.

Відкриваючи меморіальну дошку герою, директор ЗОШ№1 Наталія Діхтярук зазначила, що вшaнувaння пaм’ятi людей, якi вiддaли свoє життя зa нaшу держaву, – нaш святий oбoв’язoк. Життя Сергія є гідним прикладом любові до своєї Батьківщини.

До присутніх також звернувся секретар міської ради С.Бондарчук, який наголосив, що герої відходять у небуття, проте пам’ять про них житиме в наших серцях вічно.

Найбільш зворушливими були, звичайно, слова матері загиблого Сергія. Зоя Володимирівна Ходоровська поділилася із присутніми спогадами про сина, згадуючи його як справжнього патріота, який в складний для країни час не зміг залишитися осторонь, боровся за суверенітет та цілісність України і віддав життя за мир та спокій на рідній землі.

Зі словами подяки за пам’ять про чоловіка до зібрання звернулась дружина Сергія Ходоровського – Світлана.

Присутні вшанували пам’ять усіх патріотів України, що загинули захищаючи її незалежність, хвилиною мовчання і поклали квіти до меморіальної дошки.

Довідково: Сергі́й Леоні́дович Ходоро́вський – сержант Збройних сил України, учасник війни на сході України, командир БМП (72-ї окремої механізованої бригади), позивний «Брама». Народився 11 травня 1980 року в місті Чита Російської РФСР. Закінчив школу у місті Первомайськ Миколаївської області, заочно закінчив Житомирський політехнічний інститут за спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці». В армії з 1998 року, свого часу проходив службу в Іраку. Влітку 2014 брав участь у боях за Іловайськ.

Загинув «Брама» 16 листопада 2016 року в Авдіївці на «промці» в бою з ворогом, який підійшов майже впритул до наших позицій. Комвідділення вів вогонь, відігнавши своїх молодих бійців від небезпечної ділянки, трохи підвівся, щоб кинути гранату, і в цей момент прилетів ВОГ. Воїн впав та більше не підвівся.

Поховали героя 19 листопада в Житомирі на Смолянському кладовищі. В нього залишились мати, дружина та маленький син.

Указом Президента України № 23/2017 від 3 лютого 2017 року «за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).