Відкриття меморіальної дошки Миколі Гуцаленку

Відкриття меморіальної дошки Миколі Гуцаленку

09 жовтня 2019 року у місті Миколаєві відбулось відкриття меморіальної дошки нашому земляку, загиблому учаснику антитерористичної операції, командиру десантно-штурмового взводу 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, молодшому лейтенанту Миколі Гуцаленку.

Пам’ятний знак встановлено на фасаді будівлі Миколаївського вищого училища фізичної культури, де з 2005 р. по 2009 р. навчався Герой.

Участь у церемонії відкриття взяли його мати, рідні, друзі, бойові побратими, викладачі, а також студенти училища. Делегацію від міста Первомайська очолила заступник міського голови, начальник управління соціального захисту міської ради Ольга Колесніченко.

Присутні вшанували пам’ять усіх патріотів України, що загинули захищаючи її незалежність, хвилиною мовчання і поклали квіти до меморіальної дошки.

Довідково: Микола Гуцаленко народився 19 грудня 1991 року в місті Первомайську. Навчався у дитячому садочку № 6 «Дзвіночок», потім у загальноосвітній школі № 11. З дитинства захоплювався веслуванням, тренувався у Первомайській ДЮСШ. У 2005 році вступив до Миколаївського вищого училища фізичної культури. Протягом восьми років входив до складу збірної Миколаївської області. Майстер спорту України з веслування, неодноразовий переможець чемпіонатів України, призер міжнародних змагань.

Після закінчення училища вступив до Миколаївського національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова. Отримавши вищу освіту, Микола Гуцаленко вступив до лав Збройних Сил України. Пройшов щаблями військової кар'єри від солдата до командира взводу, молодшого лейтенанта. Брав участь в обороні Донецького аеропорту, боях під Мар'їнкою, на Савур-могилі.

21 лютого 2017 року отримав важке поранення у зоні проведення АТО в районі Авдіївки. Помер 23 лютого 2017 року. Похований в місті Миколаєві. За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі, самовіддане виконання військового обов'язку нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (25.12.2015) та орденом Богдана Хмельницького III ступеня (10.04.2017, посмертно).