Відзначення 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

Відзначення 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

Нам не забути днів війни…
У нашій пам'яті вони.
І ті герої незабутні,
Що з нами йдуть в віки майбутні…

В ці останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від нацистських загарбників. Друга світова війна назавжди залишається трагічною сторінкою в історії нашої країни – загублені життя мільйонів людей, сотні мільйонів скалічених доль, тисячі зруйнованих вщент населених пунктів. Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині.

28 жовтня 2017 року в місті Первомайську з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників пройшли урочистий мітинг та церемонія покладання квітів у Меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» до Братської могили воїнів та підпільників, які діяли на території Первомайщини в роки Другої світової війни та до Стели у сквері Небесної Сотні.

У заходах взяли участь: міський голова Л.Дромашко, заступник міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях Н.Товста, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення О.Колесніченко, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Л.Постернак, голова Ради Організації ветеранів України В.Шмаков, голова Ради Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ О.Наумов, голова Миколаївської обласної організації ветеранів України М.Поротніков, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, посадовці органів місцевого самоврядування, благочинні міського та районного округів, священнослужителі міських храмів, делегація Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ, члени Первомайської міської організації ветеранів, діти війни, делегації підприємств, установ, громадських організацій, учнівська та студентська молодь.

Урочистості розпочалися зі звучання Гімну України. Після чого, присутніх зі святом привітала міський голова Людмила Дромашко: «…Безжалісним смертоносним смерчем прокотилася війна нашою Батьківщиною, залишивши за собою розруху, незчисленні жертви, біль і сльози. Але український народ вистояв, здолав нелюдські тортури і труднощі, здобувши Перемогу і право на життя для наступних поколінь. Первомайці ніколи не забудуть про трагічні сторінки Другої світової, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Ми завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу України. Ми шануємо і пам'ятаємо всіх, хто захищав нашу землю від нацистських загарбників, і пишаємося героями, які сьогодні відстоюють нашу незалежність і захищають нас кожен день». І побажала всім жителям Первомайська миру, здоров'я, добробуту, тепла і затишку.

Під час мітингу до присутніх також звернулися голова Ради Організації ветеранів України В.Шмаков, голова Ради Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ О.Наумов, голова Миколаївської обласної організації ветеранів України М.Поротніков, високопреосвященнійший митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, преосвященнійший єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій. Захід супроводжувався виступами Народного хору ветеранів війни та праці та чоловічим вокальним ансамблем «Ясени».

Священнослужителі міських храмів провели заупокійне богослужіння за всіма полеглими на полі брані під час Другої світової війни та поклавшими життя за Батьківщину. Завершився захід покладанням квітів до Братської могили воїнів та підпільників, які діяли на території Первомайщини в роки Другої світової війни та до Стели у сквері Небесної Сотні.

В той же день, о 17.00 годині в Центрі культури та дозвілля ім. Є.Зарницької відбувся концерт артистів Національної філармонії України. На початку концерту голова Ради Організації ветеранів України В.Шмаков, голова Ради Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ О.Наумов, голова Миколаївської обласної організації ветеранів України М.Поротніков привітали найактивніших ветеранів міста Первомайська та вручили їм почесні грамоти за високу громадську свідомість, розуміння і толерантність, особистий внесок у розвиток та розбудову нашої держави у післявоєнні роки, активну життєву позицію, участь в громадському житті та патріотичному вихованні молоді, особистий внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. Голова Ради Київської організації ветеранів Ракетних та космічних військ О.Наумов подякував міському голові Л.Дромашко за всебічну підтримку ветеранського руху, за збереження історичних пам’яток та сприяння в організації зустрічі ветеранів.

Пісні, захоплюючу інструментальну музику, живе виконання «з душею», гарний настрій та незабутні враження - все це подарували артисти Національної філармонії України своїм глядачам під час концерту.