Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 2017 року в місті Первомайську відбулись меморіальні заходи з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-річниці виведення військ колишнього Союзу РСР з Афганістану.

За традицією цього дня Преосвященніший єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій в Свято-Варварівській церкві у співслужінні благочинного Первомайського міського округу протоієрея Анатолія Нирка та духовенства міста відслужив заупокійну літію по вшануванню пам’яті загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів.

Після поминальної служби у сквері пам’яті по загиблих воїнах-афганцях, що знаходиться на території Свято-Варварівської церкви відбувся мітинг.

На початку заходу до присутніх з промовою звернулась міський голова Л.Дромашко, яка в своєму виступі, зокрема, зазначила: «…У цей день ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок в горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії та в інших вибухонебезпечних точках світу. Віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок… В рамках співпраці з воїнами-інтернаціоналістами, не дивлячись на скрутну економічну ситуацію в місті, минулого року первомайською владою було прийняте рішення про виділення коштів в розмірі 100 тисяч гривень для друку книги Євгенії Зінов’євої «Память, которой не будет конца». Видання даного твору є своєрідним проявом подяки первомайців захисникам всіх поколінь, які присвятили себе служінню Батьківщині, даниною пам'яті, свідченням нашої поваги та вдячності за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність та активність воїнів-афганців…». На закінчення виступу Людмила Григорівна побажала воїнам-інтернаціоналістам та їх родинам міцного здоров’я, бадьорості, родинного затишку, благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра. До слова також були запрошені голова Первомайського міського товариства ветеранів Афганістану В.Йонга, Єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій. Захід проходив під музичний супровід духового оркестру 40-ї окремої артилерійської бригади «Мілітарі-Бенд» під керівництвом військового диригента Р.Павлів.

На завершення заходу учасники вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам.

В урочистостях взяли участь перший заступник міського голови О.Кукуруза, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко, заступник міського голови по комунальній власності, земельних відносинах та архітектурних питаннях С.Свідерко, Первомайсько-Врадіївський об’єднаний районний військовий комісар А.Бичков, депутати обласної та міської рад, воїни-інтернаціоналісти, ветерани війни та праці, посадові особи органів місцевого самоврядування, духовенство міста, сім’ї загиблих воїнів, учнівська та студентська молодь, громада міста.

В заході взяли участь понад 300 осіб.

В рамках проведення меморіальних заходів за традицією напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-річниці виведення військ колишнього Союзу РСР з Афганістану делегація у складі представників влади та міського товариства воїнів-афганців (інтернаціоналістів) поклала квіти до могил загиблих воїнів-афганців та загиблих учасників антитерористичної операції.