Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Ця сторінка історії завжди буде нагадувати про страшні й дуже небезпечні виверти долі, коли вірність Присязі змусила молодих людей захищати інтереси своєї країни далеко за її рубежами.

15 лютого 2019 року Україна відзначала День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ту річницю виведення військ колишнього Союзу РСР з Афганістану. Цього дня у м. Первомайську пройшов ряд заходів присвячених воїнам-інтернаціоналістам.

У Свято-Варварівській церкві Преосвященніший єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій у співслужінні благочинного Первомайського міського округу протоієрея Анатолія Нирка, благочинного Первомайського районного округу протоієрея Вячеслава Сімчука та духовенства міста провів поминальну службу по вшануванню пам’яті загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів.

Після поминальної служби у сквері пам’яті по загиблих воїнах-афганцях, що знаходиться на території Свято-Варварівської церкви (мікрорайон «Фрегат») відбувся мітинг.

Перед присутніми виступили секретар міської ради С.Бондарчук, голова міського товариства ветеранів Афганістану В.Йонга та благочинний Первомайського міського округу протоієрей А. Нирко. Вони зазначили, що кожного року цього дня городяни збираються разом, аби віддати данину пошани тим, хто виконував свій військовий обов’язок на територіях інших країн, ризикуючи власним життям і здоров’ям. Пам’ять про їхній подвиг та безмежну вірність військовій присязі, буде жити вічно в серці кожного. Виступаючі побажали усім міцного здоров’я, добробуту й злагоди, щасливого майбутнього, а головне – мирного неба над головою.

Під час мітингу секретар міської ради, голова товариства ветеранів Афганістану та начальник сектору кадрового забезпечення Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області вручили ювілейні медалі воїнам-інтернаціоналістам.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто загинув в чужих країнах, виконуючи інтернаціональний обов’язок, було поіменно названо загиблих, та поклали квіти до підніжжя пам’ятника героям-землякам. Покладання квітів супроводжувалось військовим почесним салютом.

В заході взяли участь заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради Н.Ельсон, представники Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області, воїни-інтернаціоналісти, посадові особи органів місцевого самоврядування, духовенство міста, сім’ї загиблих воїнів, військовослужбовці та духовий оркестр 40-ї окремої артилерійської бригади, учнівська та студентська молодь, громада міста.

В рамках проведення заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ої річниці виведення військ колишнього Союзу РСР з Афганістану представники учнівської молоді 11 «А» класу НВК «ЗОШ №15 І-ІІ ст.-колегіум» разом з класним керівником Г.Баранюком поклали квіти до пам’ятного знаку воїну-інтернаціоналісту Олександру Миколайовичу Коротченко, який загинув в Афганістані.

Цього пам’ятного дня ми схиляли голови перед подвигом полеглих, які навічно залишилися в наших серцях. Цього дня ми вшановували всіх живих.