Визначення першочергових напрямків благоустрою територій міста Первомайська

Визначення першочергових напрямків благоустрою територій міста Первомайська

22 червня 2017 року в сесійній залі Первомайської міської ради відбулись громадські слухання з метою обговорення питання щодо визначення першочергових напрямків благоустрою територій міста Первомайська. Головуючий секретар міської ради С.Бондарчук повідомив присутніх, що громадські слухання проводяться відповідно до Положення «Про громадські слухання в місті Первомайську».

На публічне обговорення були запрошені представники: ГО «Наше Поділля» (м.Вінниця) Ю.Степанець, ГО «Інститут справ публічних» (м.Варшава) Ф.Паздерські, М.Кожярек, волонтер Корпусу миру А.Пулл.

У своїх виступах Юрій Степанець, Філіп Паздерські та Малгожата Кожярек зупинилися на спілкуванні з активістами та представниками влади; успішній співпраці з українськими громадськими організаціями, багаторічному досвіді працівників Інституту громадських справ в області громадської активності; громадській активності в Україні. Також йшлося про децентралізацію в Україні, про участь громади в прийнятті рішень, регулярності громадської активності як запоруки успішності демократичних перетворень в Україні, тощо.

Представник БФ «Сарока» Н.Бачинська повідомила зібрання про опитування мешканців міста, яке проводилося в рамках проекту «Я люблю Первомайськ» та реалізувався благодійною організацією. Даний проект здійснювався в рамках Проекту «Складні проблеми – прості рішення: від публічної партисипації до успішного управління», який реалізувався польською громадською організацією «Інститут вправ публічних» (м.Варшава) спільно з ГО «Наше Поділля» (м. Вінниця). Опитування мешканців міста Первомайська здійснювалося в якості консультацій, які повинні були визначити найважливіші напрямки благоустрою території міста. В ході даних консультацій з’ясувалось, які частини міста є найбільш привабливими для мешканців і спроможні стати майбутніми улюбленими місцями відпочинку та розваг первомайців, а які є непривабливими та потребують покращення. Проведенню консультацій передувала інформаційна кампанія про проведення проекту «Я люблю Первомайськ» в ЗМІ та соціальних мережах. Н.Бачинська також озвучила узагальнені результати анкетування мешканців міста.

Присутні мали змогу висловити свою думку з визначення першочергових напрямків благоустрою територій міста. На питання городян відповідали: секретар міської ради С.Бондарчук, представники БФ «САРОКА».

У підсумку присутні прийшли до висновку, щодо прийняття рекомендації Первомайській міській раді, її виконавчому комітету під час формування бюджету на 2018 рік та при перерозподілі коштів взяти до уваги «Аналітичний звіт за результатами опитування мешканців міста в рамках проекту «Я люблю Первомайськ»».

У громадських слуханнях взяли участь депутати міської ради, посадові особи виконавчих органів міської ради, представники БФ «САРОКА», представники громадських організацій, представники ЗМІ, не байдужі громадяни.

Слухання проходили в діловому та конструктивному руслі.