Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

У Первомайську підтримали світову ініціативу та долучилися до інформаційних заходів з протидії торгівлі людьми. 30 липня 2020 року управління соціального захисту населення міської ради спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках інформаційно-просвітницької діяльності населенню міста провели вуличну акцію «Ми проти торгівлі людьми». Організатори заходу роздавали перехожим буклети та листівки «Торгівля людьми - це сучасне рабство», «Не стань заручником торгівлі людьми!», «Торгівля людьми – це не міф, це реальність!», «Небезпеку видно не одразу», «На запчастини – тільки машини!», «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку!» та контактні номери гарячих телефонних ліній.

Інформаційно: На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність. Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином, за вчинення якого в Україні передбачено кримінальну відповідальність на термін до 15 років позбавлення волі.

Наприклад, один з найбільших міфів про трудове рабство: «Людьми торгують за кордоном, а не в моїй країні». Проте кожного разу, коли обманом і маніпуляціями вас примушують погодитися на нову роботу без оформлення трудових відносин, без обговорення умов праці, оплати виконаної роботи, все закінчується рабством. Адже подальше ваше благополуччя і безпека тепер будуть залежати від «хазяїв» та від того, як вони вирішать будувати свої стосунки з наймитами. Під натиском фізичного і психічного тиску ви навіть самі не помітите як перетворитесь з працівника в жертву.

За даними соціологічного дослідження, в Україні кожна 5 людина знаходиться в групі ризику, оскільки схильна погодитись на ризиковане працевлаштування. Це число росте щороку. Ні освіта, ні вік, навіть соціальний статус не гарантують захисту від цієї небезпеки. Її можна уникнути тільки знаючи про цей ризик, про свої права та про те, як себе захистити. Ця проблема стосується не лише жертв сучасного рабства, але і кожного громадянина, який може потрапити в тенета кримінальних осіб чи організацій. Жертвами стають як жінки, так і чоловіки та неповнолітні діти.

В Україні, якщо Ви постраждали від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, звертайтесь:

на Національну «Гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів; 527 безкоштовно для абонентів (Київстар, МТС, Life);

до Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради: вул. Грушевського, 3, каб. №2, тел. (05161) 5-23-46, щодня з 13.00 до 15.00 (крім суботи та неділі);

до Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Корабельна, 3, тел. (05161) 3-33-10.