Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Вшанували пам’ять воїнів-афганців

Вшанували пам’ять воїнів-афганців

25 грудня первомайці вшанували пам’ять воїнів-афганців, що загинули, з честю та гідністю виконуючи свій військовий обов’язок перед батьківщиною.

Саме 25 грудня 1979 року радянські війська висадилися на летовищах в Афганістані. Це поглибило протистояння всередині країни, яке переросло в громадянську війну. Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – майже 10 років. Радянсько-афганську війну пройшло більш як 160 000 українців. З них – 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали понад 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами.

В каплиці на честь Івана воїна на чолі з архієпископом Вознесенським і Первомайським Олексієм відбулась заупокійна літія по вшануванню пам’яті загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів.

Після поминальної служби, під передзвін церковних дзвонів, присутні поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам у сквері пам’яті по загиблих воїнах-афганцях, що знаходиться на території Свято-Варварівської церкви.

Вшанувати пам’ять воїнів-афганців прийшли перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, секретар міської ради Михайло Медведчук, начальник управління соціального захисту міської ради Ольга Колесніченко, голова Первомайського міського товариства ветеранів Афганістану Володимир Йонга, воїни-афганці та члени їх сімей.