Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2017 року первомайці зібрались в Сквері пам’яті на території Свято-Варварівської церкви аби вшанувати учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До присутніх звернулась міський голова Л.Дромашко, яка, зокрема зазначила: «…У цей день ми згадуємо і схиляємо свої голови перед тими тисячами і сотнями людей, які віддали свої життя і своє здоров'я, аби уберегти всіх нас від страшної біди під назвою радіація. За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, які лишила по собі найстрашніша техногенна катастрофа минулого століття – аварія на Чорнобильській АЕС. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС…». Людмила Григорівна подякувала ліквідаторам за нетлінний подвиг та силу духу, побажала героям та їхнім близьким всього самого доброго. Наприкінці виступу міський голова застерегла: «…Досвід Чорнобиля обов'язково повинен допомогти наступним поколінням вибудувати правильні відносини з мирним атомом. Не можна допустити повторення трагедії, подібної до тієї, що трапилася в Чорнобилі».

З проповіддю про шанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС до зібрання звернувся настоятель Свято-Варварівського храму протоієрей Димитрій Бойко.

Під поминальний церковний дзвін присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів «хвилиною мовчання».

Квіти лягли до підніжжя пам'ятника ліквідаторам-чорнобильцям на знак пам'яті про квітень 86-го, на знак пошани героїчного вчинку земляків.

Мітингу-реквієму передувала панахида по вшануванню пам’яті загиблих та померлих ліквідаторів аварії на Чорнобильські АЕС, що була відслужена в Свято-Варварівській церкві за участю заступника міського голови, начальника управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко, представників органів місцевого самоврядування, громадськості міста.

В заходах взяли участь ліквідатори аварії на ЧАЕС, члени їх сімей, священнослужителі Вознесенської єпархії, посадовці управлінь, відділів та служб міської ради та її виконавчого комітету, учнівська молодь та жителі міста.