Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

ЗАХИСТІТЬ СВОЮ ДИТИНУ ВІД НАРКОТИКІВ!

ЗАХИСТІТЬ СВОЮ ДИТИНУ ВІД НАРКОТИКІВ!

Шановні первомайці!

Останнім часом в нашому місті з’являються намальовані від руки оголошення графіті-дилера про «закладки» наркотиків. Особливо уважними варто бути батькам підлітків, адже дуже часто дилери розміщують свої оголошення в тих місцях, де найбільше дітлахів - наприклад, біля шкіл, навчальних закладів.

Безпека дітей залежить від здатності батьків об’єднуватися у протидії наркотикам. В деяких містах громадські активісти об’єднуються у групи та замальовують реклами та інтернет-адреси фарбою.

Не треба тішити себе думкою, що питання наркотиків пройде повз вашу дитину. Рано чи пізно вона зіткнеться з інформацією про наркотик. І яким буде вибір вашої дитини – залежить від того, наскільки добре над викликом попрацював кожен у громаді.

Шановні батьки! Не будьте байдужими, а будьте уважними. Завадьте наркодилерам заробити на здоров’ї вашої дитини мільйони. Якщо ви помітили наркоадреси на парканах, фасадах будинків, торговельних павільйонах та будь-де просимо повідомляти за телефоном 102 Первомайський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

Довідково: Українські міста потопають у рекламі наркотичних засобів, яку малюють на будинках, парканах і навіть на порогах шкіл. Часто дорослі просто проходять повз і не розуміють змісту оголошень, чого не скажеш про підлітків. Така реклама іноді завуальована: з скороченими словами і на перший погляд непомітна, але підлітки помічають все і зазвичай легко називають адреси таких сайтів, які завжди стануть в пригоді тим, хто дійсно шукає небезпечних веселощів.

Як же працює система? Виявляється, що отримати наркотики - справа кількох годин. Після листування в месенджері, коли визначена ціна і обсяги, можна забирати замовлення. Що можна зробити в будь-якому віці, потрібно тільки вміти користуватися гаджетом і мати доступ до електронних грошей. Після сплати залишається тільки піти в зазначений час за вказаною адресою і забрати зі схованки, фото якої надсилають, свою покупку.

Спайси, фен, сіль, крокодил, винт, нацибай, навар – ці сленгові слова на будівлях міст навряд чи зрозумілі дорослим. Але молодь точно знає, що вони означають.

Це прихована реклама наркотиків, завдяки якій наркодилери непомітно виходять на свого клієнта. З охочими купити наркотик зловмисники спілкуються зазвичай у Telegram. Вони не зустрічаються з клієнтом – їм досить розставити «закладки» (сховати його в різних місцях; наприклад, у клумбі під під'їздом) і щоразу скидати покупцю фото з місцем розташування наркотику після того, як на інтернет-гаманець надійдуть гроші.

ХТО ПРОДАЄ НАРКОТИКИ

У березні 2019 року правоохоронці затримали 20 учасників наркоформування, яке продавало наркотики та психотропи через сайти та месенджери з 2014 року. Первинний аналіз «чорної бухгалтерії», яка була вилучена на обшуках, дає підстави вважати, що щорічний обіг тільки цієї злочинної організації становив десятки мільйонів доларів.

ХТО ВЖИВАЄ ЦІ НАРКОТИКИ

Скільки українців вживають психотропні речовини достеменно не відомо. У Центрі громадського здоров'я МОЗ кажуть, що понад 346 тисяч громадян вживають ін'єкційні наркотики. За даними Національного звіту 2017 року, 66% ін’єкційних споживачів наркотиків починали з неін’єкційних речовин. Є думка, що близько 60% дітей шкільного віку вже спробували психотропи. Наймолодшому, який купував собі «закладки», – 8 років.

ЧОМУ НАРКОТИКИ ІЗ «ЗАКЛАДОК» ТАКІ НЕБЕЗПЕЧНІ

По-перше, ці наркотичні засоби дуже доступні. Будь-який підліток може їх купити.

По-друге, ці наркотики невідомого походження та дозування.

Найбільша частка виробництва таких наркотиків припадає на Китай. Якщо десять років тому вони були природного походження, то зараз це синтетичні наркотики, формули яких до кінця не вивчені. Співробітники реабілітаційних центрів твердять, що неможливо поновити стан людини до того, який був перед вживанням наркотиків.

По-третє, в Україні реабілітація доступна далеко не всім. Не вистачає спеціалізованих центрів, та й вартість перебування там зависока (від 8 до 15 тисяч гривень).

Підготовано відділом інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю та засобами масової інформації апарату виконавчого комітету міської ради за матеріалами Інтернет-видань