Заходи з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення

Заходи з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення

8 травня 2017 року в місті Первомайську тривали заходи з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Розпочалися заходи о 8.00 ранку з поминальних панахид за загиблими у Другій світовій війні та молебні за захисників Вітчизни.

Продовжилося святкування на центральній площі ім. Т.Г.Шевченка де відбувся пісенний марафон до Дня пам’яті та примирення підготовлений вихованцями дитячої музичної школи №2 під назвою «Нащадки переможцям». Обдаровані діти та молодь створювала присутнім святковий настрій. Загалом, у пісенному марафоні взяли участь 18 учасників, які виконали як сучасні, так і пісні воєнних років. Зокрема, у виконанні вокального ансамблю «Симфонік» (лауреатів обласного конкурсу) прозвучали пісні «Фронтовик» та «Три тополі»; вокального ансамблю хлопчиків – пісня «Браття козаченьки»; Андрія Панаїда - пісня «Я не хочу гратись у війну»; Марії Кісельової – пісня «Щасливе дитинство»; Каміли Лінкевич – пісня «Мир без війни» та ін..

В цей час в меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» бібліотекарі юнацького відділу О.Акімова і Л.Волох провели акцію «Цвіт маку – цвіт пам’яті», приурочену загиблим в концтаборах, остарбайтерам, депортованим, військовополоненим, дітям війни, невинно розстріляним.

Під час акції працівники демонстрували книжкову виставку «На варті пам’яті» і розповідали перехожим про трагічні факти з історії Другої світової війни. Також пропонували поціновувачам друкованої книги ознайомитися із новою літературою про війну, зокрема «Архіви окупації (1941 – 1944), «Україна в полум’ї війни», «Друга світова війна: український вимір» та ін.

Метою відзначення Дня пам’яті та примирення, відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму. Цю тезу доносили біблотекарі до жителів міста Первомайська під час акції.

Цього ж дня, у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбувся меморіальний вечір під назвою «Пам'ять на горизонті війни». На зустрічі були присутні діти війни В.Крістофолі, Г.Усатюк, К.Прокопенко, С.Фомінцева, а також учасник бойових дій Л.Войтенко. Вони ділилися спогадами про життя в окупації, про складну дорогу евакуації, про нелегку працю остарбайтерів у Німеччині. Згадували рідних і близьких людей, які трагічно загинули у роки Другої світової війни. Ділилися спогадами про полонених, в’язнів трудових німецьких таборів, депортованих, всіх чиє життя опалила війна.

На меморіальному вечері лунали пісні у виконанні самодіяльного колективу «Голтяни», а також присутнім дарував свою творчість А. Войтенко. Місцеві поети Л.Лисогурська, М.Воробйова, Є.Домбровська, С.Майор читали вірші про війну. На завершення запрошені переглянули документальні хроніки поді Другої світової війни. Меморіальний вечір пройшов під меседжем «Вони живуть у нашій пам’яті».