Засідання чергової 50-ої сесії міської ради сьомого скликання

Засідання чергової 50-ої сесії міської ради сьомого скликання

28 вересня 2017 року під головуванням Первомайського міського голови Л.Дромашко розпочалось засідання чергової 50-ої сесії міської ради сьомого скликання. Окрім депутатів у залі були присутні відповідальні працівники міської ради, члени виконавчого комітету, керівники підприємств та установ, представники правоохоронних органів, громадськості та ЗМІ. На сесію також знову прибули і кілька десятків підприємців, торгові місця яких знаходяться на вулицях Гагаріна та Базарній.

На початку сесії, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України. Депутати приступили до роботи. Під час затвердження порядку денного, із зали надійшла пропозиція спочатку вислухати "гостей". Представник підприємців О.Коваленко у черговий раз зачитала звернення до депутатів із проханням вирішити наболілу проблему (а це відкриття руху транспорту по вулиці Гагаріна), в результаті чого вони втратять свої робочі місця. Депутати пообіцяли підприємцям, що до листопада конкретне рішення з даного питання буде прийняте. Адже створена для цього робоча група ще не завершила свою роботу і по-суті відбулося лише одне її засідання і компроміс з тими, хто торгує на ринку, ще не знайдено, у зв’язку з цим міський голова надала протокольне доручення щодо повторного засідання відповідної робочої групи. Не зовсім задоволені почутим, підприємці залишили сесійну залу.

Слова попросила родина Гульків (дитячий будинок сімейного типу), які прибули на сесію разом зі своїми вихованцями. Вони звернулися до депутатського корпусу із проханням виділити 50 тисяч гривень на ремонт даху будинку, в якому вони проживають. Депутати вирішили внести до порядку денного звернення Гульків. Але претензії родини на цьому не закінчилися, вони звинуватили управління у справах дітей міської ради в упередженому ставленні до їхньої родини. Батьки-вихователі відмовилися підписати додаток угоди «Про організацію діяльності дитячих будинків сімейного типу». Цей додаток зобов’язує їх заощаджувати дитячі кошти в розмірі 10% (350 грн. на місяць) від щомісячного державного забезпечення дитини для передачі цих коштів дітям після виходу їх із сім’ї по досягненню 18 років. Ці кошти необхідні дітям на початковий період, як стартовий капітал для влаштування в самостійному дорослому житті. Всі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу зобов’язалися забезпечити дітей заощадженнями, згідно договору, крім родини Гулько. Крім того служби у справах дітей мають регулярно перевіряти використання родинами коштів, що держава сплачує на дітей, що передбачає перевірку умов проживання та виховання. Ці перевірки дуже обурюють родину Гулько і вони завітали на засідання сесії, щоб виказати своє невдоволення.

Депутати запросили до зали в.о. начальника служби у справах дітей ОДА О.Гускіна, щоб він надав роз’яснення, щодо правомірних дій управління у справах дітей міської ради. Але сформулювати конкретне питання по суті справи не змогли. Для більш детального вивчення проблемного питання було оголошено перерву у роботі сесії на невизначений час.