Засідання колегії з питань соціального захисту дітей

Засідання колегії з питань соціального захисту дітей

З метою забезпечення права дітей, тимчасово влаштованих до закладу соціального захисту, на виховання в сімейному оточенні, здійснення контролю за станом виконання законними представниками дітей рекомендацій соціальних служб щодо подолання ознак складних життєвих обставин, 29 січня 2020 року, під головуванням начальника управління Наталії Перкової, відбулося чергове засідання колегії з питань соціального захисту дітей та профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Участь в засіданні колегії взяли2 батьків, 1неповнолітня дитина, представниця адміністрації. Нажаль, в часи, коли ключем до подолання негативних соціальних проявів є лише злагоджена взаємодія всіх без виключення суб'єктів соціальної роботи, запрошення прийняти участь в засіданні колегії, заздалегідь не повідомивши про причину відсутності, вкотре проігнорували співробітники відділу ювенальної превенції Первомайського ВП ГУНП. Таким чином, ряд питань, що належать до компетенції правоохоронних органів, не були вирішені.

На засіданні було розглянуте питання про подальше влаштування дітей, тимчасово влаштованих до закладів соціального захисту.

За результатами обговорення, прийняті рішення про продовження терміну перебування в закладі 16 дітей, влаштування 1 малолітньої дитини, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання, направлення до первомайського міськрайонного суду 2 позовних заяв про відібрання 3 дітей без позбавлення законних представників батьківських прав, забезпечення права неповнолітньої особи, що має психічне захворювання на отримання кваліфікованої медичної допомоги, шляхом направлення до Миколаївської обласної психіатричної лікарні. Законним представникам дітей надані рекомендації щодо створення належних умов для їх виховання та утримання.

Закликаємо всіх суб'єктів соціальної роботи до належного виконання покладених на них законодавцем посадових обов'язків, як запоруки захисту прав та першочергових інтересів дітей!

Автор: головний спеціаліст сектору захисту прав, свобод і законних

інтересів дітей управління у справах дітей міської ради Костенко В.В.