Засідання комітету з забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури

Засідання комітету з забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури

Інвалідність є соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство. З метою поліпшення умов життєдіяльності людей з вадами, міська влада постійно приймає відповідні рішення, розпорядження та програми.

31 березня 2017 року відбулось засідання комітету з забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури міста Первомайська, яке провела заступник Первомайського міського голови по комунальній власності, земельних відносинах та архітектурних питаннях С.Свідерко.

Під час засідання заступник начальника управління житлово-комунального господарства В.Яшкін повідомив про стан облаштування паркувальних місць для автомобілів інвалідів біля центрального ринку та супермаркетів. Зокрема, місця для паркування транспортних засобів, якими керують інваліди, на даний час забезпечені спеціальними дорожніми знаками 5.38 «Місце для стоянки» та 7.17 «Інваліди»: для 3 автомобілів біля міської поліклініки, перед магазином «Копійка» по вул. М.Грушевського (без дорожніх знаків) для 2 автомобілів з позначенням розмітки та спеціальних малюнків на асфальтовому покритті. Також виділені 4 місця біля м’ясного корпусу центрального ринку КП «Флора», які позначені та виділені суцільною жовтою смугою на проїзній частині і на бордюрах, що відокремлюють проїзну частину від пішохідної, нанесені спеціальні малюнки, тощо.

Також йшлося про стан виконання Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури 2016-2020років; про прийняття в експлуатацію об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури щодо забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення із залученням громадських інспекторів. Присутні обговорили шляхи співпраці з громадськими організаціями інвалідів у напрямку забезпечення введення в експлуатацію об’єктів громадського та житлового призначення з урахуванням потреб мало мобільних верств населення.

Окремо, на порядку денному - затвердження плану роботи комітету доступності на 2017 рік. Після детального обговорення та внесення правок, зазначений план роботи на поточний рік був підтриманий усіма учасниками комітету по забезпеченню доступності одноголосно.

Протягом останніх десятиріч відбулися істотні зміни у ставленні до інвалідів. Основою таких змін є визнання їх прав на повноцінне життя у суспільстві і створення державою належних умов для їх реабілітації та соціальної інтеграції, але, незважаючи на позитивні зрушення, процес формування соціальної інфраструктури, яка б сприяла усуненню обмежень життєдіяльності інвалідів, значно відстає від потреби і не відповідає вимогам сьогодення тому потрібно дотримуватися, чи хоча б намагатися дотримуватися поняття універсального дизайну.

В основі філософії універсального дизайну є ідея створення такого середовища, яке зручне для всіх, не лише для людей з неповно справністю, адже шлях до інтеграції інвалідів в суспільство - через ліквідацію бар’єрів: архітектурних, фізичних, психологічних, інформаційних і взагалі бар’єрів у свідомості людей, тому наша філософія – активне та незалежне життя.