Засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва

Засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва

6 квітня 2017 року під головуванням міського голови Л.Дромашко відбулось  засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Члени координаційної ради обговорили проект регуляторного акта – рішення міської ради «Про затвердження Порядку часткового відшкодування з місцевого бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів».

Зазначений проект розроблений з метою створення сприятливих умов для інтенсивного розвитку малого і середнього бізнесу в місті.

Порядок часткового відшкодування з місцевого бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів, визначає механізм використання коштів, передбачених в місцевому бюджеті на часткове відшкодування відсоткових ставок за залученими в банках коротко- і середньостроковими кредитами, що надаються суб’єктам малого і середнього підприємництва міста на реалізацію інвестиційних проектів.

Також, Порядок передбачає фінансову підтримку Первомайською міською радою суб’єктів малого та середнього підприємництва міста у формі повної або часткової компенсації відсоткових ставок за рахунок коштів міського бюджету за залученими в фінансових установах кредитами.

Кошти місцевого бюджету спрямовуватимуться на часткове відшкодування фактично сплачених у поточному році відсоткових ставок за кредитами, що надаються банками у національній валюті суб’єктам малого і середнього підприємництва міста для реалізації інвестиційних проектів. За рахунок коштів місцевого бюджету відшкодовується сума сплачених відсотків за користування кредитом у розмірі  100 відсотків облікової ставки Національного банку України, яка діяла на момент укладання кредитної угоди.

Визначення суб’єктів підприємницької діяльності, яким за рахунок коштів міського бюджету будуть компенсовані відсоткові ставки, здійснюється за результатами проведення конкурсу.

Відповідно до вимог діючого законодавства щодо здійснення державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності розробником регуляторного акту в рамках Тесту малого підприємництва (М-Тест) проводяться консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для регулювання.

Найближчим часом проект регуляторного акта – рішення міської ради «Про затвердження Порядку часткового відшкодування з місцевого бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів» буде оприлюднений на офіційному сайті міста з метою вивчення та врахування зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.