Засідання круглого столу «Аналіз діяльності дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей м.Первомайська. Проблеми, перспективи та розвиток»

Засідання круглого столу «Аналіз діяльності дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей м.Первомайська. Проблеми, перспективи та розвиток»

18 листопада за участю міського голови Л.Дромашко відбулось засідання круглого столу на тему «Аналіз діяльності дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей м.Первомайська. Проблеми, перспективи та розвиток».

Нагальність проведення зустрічі була продиктована часом, оскільки із впровадження нових сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування з’явилися проблеми деяких суперечностей у законодавстві, що заважають у процесі виховання. Для того, аби та дійти згоди по деяким питанням функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, і відбулася ця зустріч батьків та представників влади.

Присутні заслухали доповідь начальника управління у справах дітей міської ради Н.Перкової про аналіз перевірки умов утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях та дитячих будинків сімейного типу в м.Первомайську у 2016 році. Завідувач сектору з питань опіки, піклування та усиновлення Л.Волошаненко проінформувала про зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 р. №565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю». Головний спеціаліст сектору з питань опіки, піклування та усиновлення управління у справах дітей міської ради А.Животовський  ознайомив аудиторію з наказом тимчасово виконуючого обов’язки ОДА «Про посилення контролю за діяльністю прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу».

Прийомні батьки та батьки-вихователі ділилися один з одним своїм досвідом, найбільшими досягненнями та поразками у вихованні дітей. Приємною подією також стала презентація книги О.Кудревич «Палітра любові». Автор, що виховує прийомних дітей, описує в книзі досвід своєї родини, надає рекомендації та поради з виховання дітей.

Під час засідання круглого столу міський голова Л.Дромашко вручила    прийомним батькам та батькам-вихователям Подяки міського голови, а дитячий будинок сімейного типу подружжя Дудаєвих нагороджено Почесною грамотою Миколаївської облдержадміністрації.

Наприкінці заходу батьки-вихователі та прийомні батьки відзначили необхідність та користь подібних заходів, де вони можуть не лише підвищити кваліфікацію, як прийомні батьки та батьки-вихователі, а також мають можливість поділитися власним досвідом, озвучити проблеми та отримати поради спеціалістів.