Засідання «круглого столу» присвячене тарифам на послуги, що надаються комунальними підприємствами міста

Засідання «круглого столу» присвячене тарифам на послуги, що надаються комунальними підприємствами міста

2 лютого 2017 року в приміщенні міськвиконкому відбулось засідання «круглого столу» присвячене тарифам на послуги, що надаються комунальними підприємствами міста.

Засідання «круглого столу» відкрила міський голова Л.Дромашко, яка, зокрема, зазначила, що підвищення тарифів – це об’єктивна необхідність сьогодення, адже ціни на все, включаючи енергоносії та збільшення розміру мінімальної заробітної плати, зростають щодня. На даний момент нові тарифи на житлово-комунальні послуги опубліковані для ознайомлення та проходять процедуру узгодження, перерахунку та приведення у відповідність до чинного законодавства.

Присутні детально зупинились на ситуації, що склалася на КП «Тепло», що є надавачем послуг з централізованого опалення. На сьогоднішній день абоненти КП «Тепло» спожили газу на централізоване опалення на суму 3 200 тис.грн. Сплачено лише 30% боргу за спожиті послуги централізованого опалення. Таким чином головними боржниками перед КП «Тепло» є населення та установи, фінансування яких здійснюється з державного бюджету. Слід зазначити, що заборгованості за послуги з централізованого опалення в установах, що фінансуються з місцевого бюджету немає. КП «Тепло» є дотаційним підприємством міської ради. Окрім того є ряд нюансів, які впливають на розмір заборгованості перед КП «Тепло» за послуги з централізованого теплопостачання. Так, наприклад, чимало власників квартир, що не проживають в них, а надають в найм, не розраховуються за централізоване опалення. Здійснити  виявлення таких помешкань не можливо в зв’язку з мораторієм на перевірки. Чимало громадян, які не оформили субсидії також не розраховуються за централізоване опалення.

Ситуація надскладна. Через постійне збільшення боргів за спожитий газ на послуги з централізованого опалення припиниться постачання газу для здійснення централізованого опалення – місто може залишитися без тепла до кінця опалювального сезону.

В 2017 році робота КП «Тепло» припиняється. Міській владі вигідніше надати допомогу споживачам послуг централізованого опалення на встановлення автономного опалення ніж вкладати кошти в реконструкцію та модернізацію міських котелень, системи централізованого опалення. Проте громадянам які на сьогоднішній день мають заборгованість перед КП «Тепло» та не сплачують кошти за спожите тепло допомога на встановлення автономного опалення надаватись не буде.

Далі йшлося про роботу КП «Первомайський міськводоканал», де склалася критична ситуація. Так заборгованість підприємства за спожиту електроенергію становить 1 млн. грн. Заборгованість по виплаті заробітної платні робітникам міськводоканалу становить 1 200 тис. грн. І це з огляду на те, що заборгованість населення за послуги КП «Первомайський міськводоканал» становить 3 500 тис. грн. Нові тарифи на послуги міськводоканалу на даний момент погоджуються на державному рівні. Наводився приклад міста Вознесенська, де тариф на водопостачання та водовідведення підвищується поступово (приблизно двійчи на рік), вже пройшов дану процедуру і становить майже 40 гривень за 1 м3 води.

Присутні піднімали також питання підвищення вартості проїзду на місцевих маршрутах загального користування. Область рекомендувала здійснювати зростання даних тарифів в межах 20%. Місцеві перевізники надали свої пропозиції по тарифам, які перевіряються управлінням економіки міської ради у відповідності із чинним законодавством.

Під час засідання «круглого столу» зазначалось, що тарифи всіх сфер послуг підлягають обговоренню на комісіях міської ради та затвердженню депутатами міської ради. Всі розуміють, що депутатам міської ради політично не вигідно голосувати за підвищення тарифів. Проте що робити комунальним підприємствам із зобов’язаннями перед своїми працівниками, із розрахунками за енергоносії, як підвищувати якість надаваних послуг? Підвищення тарифів щоразу «б’є» по всіх верствах населення, призводить до зубожіння громадян. Тому нові тарифи розраховуються майже без прибутку, на рівні собівартості послуг.

В засіданні «круглого столу» взяли участь секретар міської ради С.Бондарчук, начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Т.Троян, директора комунальних підприємств міста, голови ОСББ, представники місцевих засобів масової інформації.