Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження

Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження

За ініціативи секретаря Первомайської міської ради С.Бондарчука наше місто прийняло участь у проекті «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження», який проводився Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) у лютому 2017 року. 

Даний проект дає можливість міськім радам міст-переможців запровадити механізм залучення громадськості до бюджетного процесу, що у світі поширений під назвою «Бюджет участі». Бюджет участі – це відкритий діалог між міською владою та мешканцями міста щодо розподілу частини міського бюджету жителями шляхом подання ними проектів, спрямованих на підвищення комфортності проживання у місті, та їх відбору шляхом відкритого голосування. Проекти, які найбільше підтримують мешканці, будуть реалізовані за рахунок бюджету міста.

Місто Первомайськ визначено одним з переможців конкурсу з відбору  для впровадження бюджетування за участю громадян, зокрема, з розподілу бюджетних коштів на реалізацію пріоритетних проектів. Робота з містами-переможцями розпочнеться з  2017 року та включатиме підтримку:

  • методологічну, що полягає у розробці методології та концепції бюджету участі;
  • технічну - шляхом розробки, надання та впровадження електронної системи бюджету участі  «Громадський проект», та супроводження її функціонування протягом першого року формування та реалізації бюджету участі в кожному з партнерських міст. Розробник системи - ГО "SocialBoost";
  • промоційну, що включає роботу з  громадськістю щодо популяризації та практичній реалізації бюджету участі, а саме: проведення навчальних семінарів, інформаційно-роз’яснювальної роботи з громадськістю, заходів для поширення інформації щодо можливостей бюджету участі серед жителів міст, розповсюдження інформаційних матеріалів.

Меморандум про співпрацю між Первомайською міською радою та Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень щодо подальшої співпраці буде підписано найближчим часом.