Зустріч, присвячена 80-тій річниці утворення Миколаївської області

Зустріч, присвячена 80-тій річниці утворення Миколаївської області

21 вересня 2017 року в читальному залі Первомайської централізованої бібліотечної системи відбулась зустріч у форматі історико-культурної платформи, присвячена 80-тій річниці утворення Миколаївської області. Ініціаторами заходу виступили бібліотекарі юнацького відділу міської ЦБС Л.Волох та О.Акімова, а також методист ЦБС О.Дорошенко.

Присутнім студентам Первомайського медичного коледжу розповідали про видатних людей Миколаївщини, які репрезентували область в межах України і світу. Так, викладач дитячої художньої школи О.Косовська проаналізувала творчий доробок Народного художника України, уродженця м.Первомайська А.Антонюка. Поетеса Л.Лисогурська характеризувала творчість та досягнення відомого письменника лауреата Шевченківської премії Д.Креміня. Бібліотекар Л.Волох у своєму виступі познайомила присутніх із досягненнями молодої миколаївської спортсменки, п’ятикратної чемпіонки світу по фехтуванню О.Харлан. Краєзнавець і дослідник історії медицини С.Шевченко розповів про видатного лікаря-хірурга М.Калиниченка.

Під час зустрічі були продемонстровані документальні відеоматеріали про «Золотий поєдинок Ольги Харлан» та репродукції картин А.Антонюка.

Також у міській бібліотеці діють виставки літератури й краєзнавчих матеріалів, присвячені Миколаївщині.

Зокрема, у читальному залі дитячої бібліотеки діє тематична виставка-панорама: «Відомі люди Миколаївської області». Мета виставки – ознайомити користувачів бібліотеки з видатними представниками  нашого  краю, а також, задля збереження пам’яті про відомих земляків, яких вже немає з нами. На виставочному стенді розміщена інформація про відомих людей з різних сфер життя і діяльності. Це митці А.Д. Антонюк та Є.А. Кібрик, письменник О.П. Бердник, поети П.П. Глазовий, Д.Д. Кремінь, А.Г. Поперечний, В.Г. Чорноброва, духовний діяч протоієрей Віталій ,спортсмени О.Г.Харлан та В.В. Тофан. Цих людей поєднує те, що вони народилися і сформувалися як особистості на Миколаївській землі, працювали для неї, оспівували її в своїх творах. Вони прославили і продовжують славити нашу малу батьківщину далеко за межами України, примножуючи духовні багатства рідного краю.

Первомайські бібліотекарі радо запрошують всіх відвідати міську централізовану бібліотечну систему.